14553
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
افتتاح 293 كيلومتر آزادراه در نيمه نخست سال 1402
معاون وزير راه و شهرسازي:
 

افتتاح 293 كيلومتر آزادراه در نيمه نخست سال 1402

معاون وزير راه و شهرسازي خبر داد: با افتتاح 293كيلومتر از آزادراه هاي كشور در پنج پروژه اولويت دار مي توان سال 1402 را سال شكوفايي آزادراه هاي كشور ناميد.
ﺳﻪشنبه، 23 اسفند 1401 | Article Rating
به گزارش مديريت ارتباطات و اطلاع رساني شركت مادر تخصصي ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، خيراله خادمي از افتتاح پنج پروژه اولويت دار آزادراهي كشور به طول 293كيلومتر در شش ماه نخست سال 1402 خبر داد و گفت: افتتاح منطقه دو آزادراه تهران-شمال به طول 22 كيلومتر، آزادراه منجيل- رودبار به طول 8 كيلومتر، آزادراه اصفهان-شيراز به طول 210 كيلومتر، آزادراه تبريز-صوفيان به طول 24 كيلومتر و آزادراه مراغه- هشترود به طول 29 كيلومتر در سال 1402 به شبكه آزادراهي كشور افزود مي شوند كه علاوه بر افزايش طول شبكه، موجب خذف بخش مهمي از گلوگاه هاي ترافيكي منطقه مي شود.
معاون وزير راه و شهرسازي از افتتاح آزادراه اصفهان-شيراز در بهار سال 1402 خبر داد و اظهار داشت:‌ بهره برداري از اين آزادراه موجب تكميل بخشي از كريدور آزادراهي كشور از بندر انزلي به تهران و از آنجا به سمت اصفهان، شيراز و عسلويه است كه با كاهش 100 دقيقه از زمان سفر براي وسايل نقليه سواري توسعه گردشگري در دو استان مهم اصفهان و شيراز را به همراه دارد.
وي ادامه داد: طول كل آزادراه 380 كيلومتر است كه 128 كيلومتر آن از اصفهان تا ايزدخواست در دست مطالعه و جذب سرمايه گذار است و از ايزدخواست تا شيراز نيز بخشي از پروژه است كه در مراحل نهايي اجرا و نصب علايم ايمني است.
معاون وزير راه و شهرسازي بهره برداري از دو آزادراه اولويت دار كشور با هدف ساماندهي سفر به استان هاي شمالي در سال آينده را يكي ديگر از برنامه هاي توسعه شبكه آزادراهي اعلام كرد و گفت: بهره برداري از 8.3 كيلومتر باقيمانده از آزادراه منجيل-رودبار به عنوان يكي از ابر پروژه هاي آزادراهي كشور گلوگاه ترافيكي آزادراه قزوين-رشت در محدوده شهر رودبار را مرتفع مي كند و سفر ايمن و كوتاه تر در كريدور شمال-جنوب كشور را فراهم مي كند.
خادمي همچنين از افتتاح منطقه دو آزادراه تهران-شمال در بهار سال 1402 خبر داد و بيان كرد: اين بخش از آزادراه از دوآب شهرستانك تا پل زنگوله به طول 22 كيلومتر امتداد مي يابد كه كاهش 5 كيلومتر از طول مسير موجود كرج- چالوس، كاهش 20 دقيقه اي از زمان سفر را به همراه دارد و با حذف گردنه كندوان و اصلاح قوس هاي موجود در مسير موجب افزايش ايمني سفر خواهد شد.
مديرعامل شركت ساخت وتوسعه افتتاح 24كيلومتر از آزادراه تبريز-صوفيان را يكي ديگر از برنامه هاي سال 1402 دانست و اظهار داشت: آزادراه تبريز-صوفيان-مرند به طول 66 كيلومتر بخشي از آزادراه سراسري تهران-بازرگان است كه در قالب جاده ابريشم و قسمتي از بزرگراه آسيايي براي افزايش ظرفيت يكي از محورهاي پر تردد تجاري و تفريحي منطقه طراحي شده است كه 24 كيلومتر آن در سال آينده زير عبور مي رود.
وي در ادامه با اشاره به افتتاح 29 كيلومتر از آزادراه مراغه-هشترود در نيمه اول سال آينده تاكيد كرد: این آزادراه یکی از محورهای مهم ارتباطی در غرب کشور است که رونق اقتصادی شهرهای جنوب آذربایجان شرقی را به همراه دارد و تسهيل تردد در سه استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی و کردستان از مزاياي بهره برداري از اين پروژه است.
خادمي يادآور شد: هم اكنون طول شبكه آزادراهي كشور 2 هزار و 761 كيلومتر است و برنامه ريزي شده است تا 10 هزار كيلومتر ديگر به اين رزقن افزوده شود كه از اين ميزان 2 هزار و 100 كيلومتر در دست احداث است.
تصاویر
  • افتتاح 293 كيلومتر آزادراه در نيمه نخست سال 1402
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها