14399
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
معاون وزیر راه و شهرسازی: محور سراب- بستان آباد چهارخطه شد
آخرين قطعه محور چهارخطه سراب-بستان افتتاح شد
 

معاون وزیر راه و شهرسازی: محور سراب- بستان آباد چهارخطه شد

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: صبح امروزآخرین قطعه از بزرگراه سراب- بستان آباد به عنوان یکی از محورهای شریانی مواصلاتی غرب و شمال غرب به استان های شمالی کشور به بهره برداری رسید و بدین ترتیب 70 کیلومتر این بزرگراه به صورت چهارخطه با ایمنی بیشتر و افزایش سیر زیر عبور قرار گرفت.
چهارشنبه، 02 آذر 1401 | Article Rating

به گزارش مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی از تکمیل چهارخطه کردن محور سراب- بستان آباد در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت:‌ امروز با بهره برداری 12.5 کیلومتر باقیمانده این مسیر، حدفاصل دوزدوزان تا کرکندی کل محور به طول 70 کیلومتر به صورت چهارخطه و بزرگراهی در دسترس هموطنان قرار گرفت.
خادمی محور سراب- بستان آباد را یکی از مسیرهای شریانی در ارتباط استان های شمال غربی کشور دانست و گفت: محور سراب-بستان آباد به دلیل قرار گرفتن در محور شریانی مواصلاتی غرب و شمال غرب به استان‌های شمالی کشور و همچنین با توجه به بافت‌های صنعتی، کشاورزی و جمعیتی منطقه از اهمیت ویژه ای در شبکه حمل‌ونقل کشور برخوردار است و با چهارخطه شدن پروژه کاهش حوادث جاده ای و افزایش سرعت سیر در مسیر را به همراه دارد.
وی افزود: بهره برداری از این بزرگراه همچنین نقش مهمی در توسعه ترانزیت بین المللی دارد  و علاوه بر ارتباط استان های آذربایجان شرقی و غربی با استان اردبیل، موجب اتصال این شهرها به کریدور تراسیکا و در نتیجه کشورهای اروپایی، آسیایی و قفقاز می شود.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در خصوص عملیات اجرایی این محور اظهار داشت: به منظور تکمیل این محدوده از بزرگراه 2 میلیون متر مکعب خاکبرداری و 1.36 میلیون متر مکعب خاکریزی انجام شده است. 220 هزار مترمکعب زیراساس و 106 هزار متر مکعب اساس اجرا شده است و بیش از 21 هزار متر مکعب بتن ریزی و 231 هزار تن آسفالت در آن  صورت گرفته است.

خادمی بهره برداری از این بزرگراه را یکی از عوامل مهم توسعه و رونق اقتصادی استان و افزایش ظرفیت مسیر اعلام کرد و بیان داشت: یکی از مهمترین اقدامات وزارت راه  وشهرسازی چهاربانده کردن محورهای مواصلاتی مهم در کشور است و این مسیر هم یکی از اولویت های اصلی در منطقه بود که امروز شاهد اتمام عملیات اجرایی آن هستیم.
وی ارزش روز اين پروژه را معادل 2 هزار و 500 ميليارد ريال اعلام كرد و افزود: اعتبار هزينه شده براي ساخت اين قطعه پاياني به طول 12.5 كيلومتر 645 ميليارد ريال است كه با همکاری شرکت پایدارسازان افشار به عنوان پیمانکار و شرکت مهندسین مشاور پل رود به عنوان مشاور پروژه تکمیل و به بهره برداری رسید.
 

تصاویر
  • معاون وزیر راه و شهرسازی: محور سراب- بستان آباد چهارخطه شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها