8221
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
احداث 6 آزادراه مهم در استان اصفهان
مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان:
 

احداث 6 آزادراه مهم در استان اصفهان

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان با اشاره به اهمیت پروژههای مهم آزادراهی در محدوده استان اصفهان گفت: 6 پروژه مهم آزادراهی در استان اصفهان در دست اجرا است که با بهره برداری از این آزادراه ها، پیامدهای مثبتی در شبکه بزرگ حمل و نقل در مرکز کشور خواهد داشت.
چهارشنبه، 29 دی 1400 | Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علیرضا صلواتی در جلسه پیگیری آخرین وضعیت اجرای پروژه‌های زیربنایی استان اصفهان و پروژه‌های آزادراهی مرکز و جنوب کشور با حضور استاندار اصفهان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اظهار داشت: آزادراه اصفهان - شیراز به عنوان یکی از مهمترین آزادراه‌های کریدور شمالی – جنوبی مرکز کشور در بخش ایزدخواست تا شیراز، با پیشرفت اجرایی 92 درصد، وضعیت مناسبی دارد و در صورت تأمین بخش‌های باقیمانده بودجه مورد نظر، تا 6 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه محدوده اصفهان تا ایزدخواست این طرح نیز آماده شروع عملیات اجرا است، گفت: در تلاش هستیم با ورود سرمایه‌گذار به این پروژه مهم، زمینه آغاز فعالیت اجرایی آن را هرچه سریعتر فراهم کنیم تا با تکمیل آن، اتصال اصفهان تا شیراز به صورت آزادراهی فراهم شود.

مجری آزادراه‌های مرکز و جنوب کشور با بیان اینکه فعالیت‌های مقدماتی برای تکمیل بخش پایانی آزادراه کنارگذر غربی اصفهان نیز صورت گرفته، ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده، بخش پایانی این آزادراه که از میدان شهدای کرکوند شهرستان مبارکه آغاز شده و به جاده مبارکه - بروجن می‌رسد در ماه‌های آینده، وارد فاز اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در این خصوص مطالعات لازم انجام شده است و به دنبال آن هستیم که هرچه سریعتر، فعالیت اجرایی طرح را به منظور تکمیل کنارگذر غربی اصفهان اجرایی کنیم.

صلواتی با بیان اینکه قطعات یک و دو آزادراه شرق اصفهان در آبان ماه سال گذشته به صورت کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفت، تصریح کرد: در تلاش هستیم که قطعه سوم آزادراه شرق اصفهان را در مدت کوتاهی تکمیل کرده و با رعایت موارد محیط زیستی و دریافت مجوزهای لازم  پروژه را به بهره برداری برسانیم.

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان ادامه داد: این قطعه به طول 30 کیلومتر در 6 خط رفت و برگشتی طراحی شده و با سرمایه‌گذاری 70 درصدی سازمان همیاری شهرداری اصفهان و 30 درصدی شرکت ساخت و توسعه از مسیر پل بزرگراه اصفهان – نائین تا سه‌راهی مبارکه انجام می‌شود.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص آزادراه اصفهان- فلاورجان- نجف آباد بیان کرد: این آزادراه اتصال بین بخش ‏های شرقی و غربی استان و شهر اصفهان از طریق آزادراه فراهم می‌کند و با اجرای آن، زمینه توسعه هرچه بیشتر استان فراهم خواهد شد.

وی در خصوص آخرین وضعیت آزادراه نطنز- نائین- اردکان- مهریز- انار گفت: آزادراه نطنز- انار  به طول تقریبی 483 کیلومتر بخشی از مسیر دسترسی کریدور شمال –جنوب کشور به شمار می‌رود که در استان‌های اصفهان، یزد و کرمان واقع شده است. 

مجری آزادراه‌های جنوب و جنوب شرق کشور تصریح کرد: در حال حاضر این محور به صورت بزرگراه در حال بهره‌برداری است که با توجه به پتانسیل‌های بالقوه و نیز تردد قابل­ توجه نیاز به مطالعات افزایش ظرفیت و تبدیل به آزاد‌راه دارد.

وی از اجرای دو پروژه مهم برای مردم شهرستان کاشان و شمال استان خبر داد و افزود: احداث تقاطع غیرهمسطح آزادراه کاشان-قم و مسیر قمصر-کاشان و اصلاح نقطه تبادل راوند در محل تلاقی اصفهان- قم و کاشان- اردهال نیز از جمله پروژه‌های مهم این بخش به شمار می‌روند که با اجرای آنها، توسعه منطقه شمال کشور افزایش پیدا کرده و دسترسی مردم کاشان و شمال استان به آزادراه اصفهان – تهران تسهیل خواهد شد.

 

تصاویر
  • احداث 6 آزادراه مهم در استان اصفهان
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها