X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
معاون وزیر راه و شهرسازی:
 

ایستگاه راه آهن خاوران در سرعت طراحی و اجرا در کشور اولین است

معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی راه آهن بستان آباد- تبریز راحدود ۸۰ درصد اعلام کرد و گفت: هم اکنون ایستگاه راه آهن خاوران با پیشرفت فیزیکی 56 درصد در حال ساخت است و در طول ساخت شبکه ریلی کشور هیچ ایستگاهی با این سرعت طراحی و اجرا نشده است. این ایستگاه از نظر معماری با الهام از فرش تبریز یکی از زیباترین ایستگاه های راه آهن در کشور است.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1400 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز در ادامه بازدید از زیرساخت های حمل و نقل استان آذربایجان غربی به همراه رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از راه آاهن بستان آباد- تبریز و ایستگاه خاوران بازدید کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص این محور ریلی گفت: این خط آهن با توجه به قرار گرفتن در کریدور ریلی شرق به غرب کشور از اهمیت بالایی برخوردار است که طول کل مسیر 203 کیلومتر است و حدفاصل میانه تا بستان آباد به بهره برداری رسیده است و 44 کیلومتر باقیمانده مسیر در حال احداث است.
وی پیشرفت فیزیکی زیرسازی این محور را 96 درصد اعلام کرد و گفت: این خط آهن دارای 18 دستگاه پل به طول 2080 متر و 2 دستگاه تونل به طول 2940 متر است و پل باسمنج با 20 دهانه 50 متري به طول هزار متر يكي از بزرگترين پل هاي اين محور است كه ارتفاع پايه آن از كف زمين 40 متر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی روسازی را37 درصد بیان کرد و افزود: درحال حاضر كل ريل مورد نياز از كارخانه ذوب آهن اصفهان خريداري شده است و حدود 33 کیلومتر از مسیر نیز ریلگذاری صورت گرفته است.
خادمی در ادامه از ایستگاه راه آهن خاوران بازدید کرد و با اشاره به پیشرفت فیزیکی 56 درصدی این ایستگاه گفت: این ایستگاه در منطقه ۹ شهرداری کلانشهر تبریز واقع شد ه است که حدود ۴.۵ ساعت زمان سفر را کوتاه تر می کند و از آنجا که شهر تبریز مهد هنر و صنعت است و این ایستگاه با الهام از فرش تبریز که عصاره همه ویژگی ها ی این شهر است ساخته می شود.
وی ادامه داد: این ایستگاه از نظر سرعت طراحی و اجرا در کشور کم نظیر است و با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز که همگی تولید داخل کشور است در حال اجرا است.
وی مساحت کلی ایستگاه را بیش از 9 هزار متر مربع اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ساختمان اصلی ایستگاه شامل دو طبقه است که مسافران از طبقه دوم این ایستگاه با چشم اندازی بسیار زیبا سوار قطار می شوند. ایستگاه خاوران در مساحت 3570 متر مربع با 63 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها