X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
معاون وزير راه و شهرسازي: آزادراه اراک- خرم آباد بخش از کریدور مهم آزادراهی اتصال تهران به بندر امام خمینی است
پیشرفت فیزیکی 88 درصدی آزادراه اراک- خرم آباد
 

معاون وزير راه و شهرسازي: آزادراه اراک- خرم آباد بخش از کریدور مهم آزادراهی اتصال تهران به بندر امام خمینی است

معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در بازدید از آزادراه اراک- خرم آباد گفت: این آزادراه به عنوان بخشی از کریدور آزادراهی کشور و کوتاه ترین مسیر جاده ای اتصال تهران به بندر امام خمینی است و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 88 درصد مراحل نهایی اجرا را طی می کند.
چهارشنبه، 01 اردیبهشت 1400 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز از آزادراه اراک- خرم آباد بازدید کرد و گفت:‌ این آزادراه بخشی از مهمترین کریدور آزادراهی کشور در اتصال نواحی شمال کشور به بندر امام خمینی است و نقش مهمی در جا به جایی بار و مسافر در طول این کریدور دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی این کریدور را کوتاه ترین مسیر جاد ه ای کشور از دریای خزر به دریای خلیج فارس اعلام کرد و گفت:‌ این کریدور از بندر امام خمینی آغاز و با عبور از اهواز، اندیمشک، خرم آباد، اراک، سلفچگان، قم به تهران می رسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش مهمی از این آزادراه حدفاصل اراک تا بروجرد به صول 67 كيلومتر با پیشرفت فیزیکی88 درصد در مراحل نهایی اجرایی قرار دارد.

خادمی تکمیل این آزادراه را موجب پویایی و پایداری شبکه آزادراهی کشور معرفی کرد و افزود: این آزادراه اتصال بین آزادراه اراک- سلفچگان- ساوه و خرم آباد - پل زال را  برقرار می کند که در آینده با امتداد آزادراه  به سمت سلفچگان و قم و اتصال به آزادراه حرم تا حرم شبکه گسترده و پیوسته آزادراهی فراهم می شود.

وی بهره برداری از این بخش از آزادراه حدفاصل اراك تا خرم آباد را موجب کاهش 33 کیلومتری طول مسیر دانست و ادامه داد: با بهره برداری از این قسمت زمان سفر 40 دقیقه کاهش می یابد، حدود 65 میلیون لیتر سالیانه در مصرف بنزین صرفه جویی می شود و با کاهش تصادفات 147 میلیارد ریال و کاهش زمان سفر1200 میلیارد ریال صرفه جویی سالیانه صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور بهره برداری از این آزاد راه را همچنین موجب گشایش گره های ترافیکی شهرهای اراک، بروجرد و خرم آباد دانست.

خادمی در خصوص پیچیدگی عملیات اجرایی در این محور کوهستانی توضیح داد و اظهار داشت: این آزادراه دارای 8.5 کیلومتر تونل و2 کیلومتر پل است که با بهره برداری از آن عبور از سه گردنه  برفگیر و سخت رازان،  زاغه و زالیان تسهیل می شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر عملیات اجرایی 7/5 کیلومتر از تونل ها تکمیل شده است و در مرحله روسازی و آسفالت قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی  در پایان از اشتغال بیش از هزار نفر نیروی انسانی و 460 دستگاه ماشین آلات در طول پروژه خبر داد و افزود: در راستای تکمیل هرچه سریعتر این آزادراه تمام تلاش دولت و بخش خصوص به کار گرفته شده است تا این پروژه طی چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

 

 

 

تصاویر
  • معاون وزير راه و شهرسازي: آزادراه اراک- خرم آباد بخش از کریدور مهم آزادراهی اتصال تهران به بندر امام خمینی است
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها