X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
بکارگیری رویکردهای نوین ایمنی در آزادراه غدير
مدیر پروژه مشاور کارفرما:
 

بکارگیری رویکردهای نوین ایمنی در آزادراه غدير

مدیر پروژه مشاور کارفرما در آزادراه غدیر گفت:‌ در طراحی این پروژه پیش از اجرا اولویت اصلی اقتصادی بودن پروژه با افزایش سطح ایمنی و کیفیت بود. با رویکردی نوین در ایمنی این مسیر با عنوان راه بخشنده با آخرین استانداردهای روز دنیا اجرا شد.
ﺳﻪشنبه، 05 اسفند 1399 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، محمود رضا کی منش در خصوص طراحی آزادراه غدیر گفت:‌ تغییر حدود 65 درصد مسیر با توجه به ملاحظات زیست محیطی و رعایت دست کاشت های منابع طبیعی جنوب غرب استان البرز یکی از اصلی ترین مسائل اولیه در طراحی آزادراه بود و در ادامه کاهش هزینه های احداث با حذف تونل در قطعه دو و عبور دادن مسیر با شیب ملایم و در نهایت افزایش ظرفیت و آمادگی لازم در مقابله با انواع تهدیدها و شرایط بحرانی از دیگر موارد شاخص در فاز طراحی این ابر پروژه است.

وی رعایت موارد ایمنی در پروژه را یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید دانست و افزود: در این آزادراه بکارگیری رویکرد نوین در طراحی با عنوان راه بخشنده با آخرین استانداردهای بین المللی، استفاده از حفاظ بتنی- مفصلی در آزادراه برای اولین بار در کشور و حذف پایه میانی پل های بزرگ و افزایش ایمنی از دیگر موارد رعایت شده در این پروژه است.

کی منش تعریف سیستم مدیریت کیفیت را یکی از اولویت های اجرا در شروع پروژه معرفی کرد و گفت: تضمین کیفیت و تعامل آن با کنترل کیفیت برای اولین بار در آزادراه غدیر اجرایی شد و با رعایت شاخص های فنی و هزینه ها، با هماهنگی آزمایشگاه مادر پروژه کنترل کیفیت عملیات اجرایی صورت گرفت.

وی با اشاره به وجود چالش های فنی و مهندسی در پروژه ادامه داد: مباحث مرتبط با تملک اراضی و آزادسازی زمین های کشاورزی از یک سو و بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در عمق یک متری از سطح زمین و مشکلات و مسائل زیست محیطی قطعه دوم و وجود مصالح گچی و نمکی در حوالی رودشور و فقر مصالح و معادن مناسب برای اجرای عملیات از سوی دیگر مشکلات بر سر راه اجرای این شریان حیاتی برای پایتخت و استان البرز بود.

 

تصاویر
  • بکارگیری رویکردهای نوین ایمنی در آزادراه غدير
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها