14399
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
پل مرزی سرخس- سرخس افتتاح شد
معاون وزیر راه و شهرسازی:
 

پل مرزی سرخس- سرخس افتتاح شد

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: پل مرزی اتصال ایران به ترکمنستان بر روی رودخانه تجن توسط وزیر راه وشهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزیر معماری و ساخت کشور ترکمنستان از طریق ویدئو کنفرانس به صورت رسمی افتتاح شد.
دوشنبه، 19 خرداد 1399 | Article Rating
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی از افتتاح پل مرزی سرخس- سرخس در مرز ایران وترکمنستان از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد و گفت:‌ این پل با توجه به ناکارآمد بودن پل موجود و عرض ناکافی و همچنین فرسودگی قطعه های فلزی آن و ضرورت ارتقای ایمنی و تسهیل ترانزیت مرزی احداث شد.
وی این پل را بخشی از کریدور شمال- جنوب کشور دانست و اظهار داشت: این پل در مناسب‌ترین نقطه تلاقی حمل و نقل دو کشور ایران و ترکمنستان در مسیر باستانی جاده ابریشم قرار گرفته است که با بهره برداری از پل جدید تردد مرزی بین دو کشور از نظر کمی و کیفی بهبود می‌یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: طول این پل 96 متر است که 48 متر آن در خاک ایران و 48 متر در خاک ترکمنستان واقع شده است، عرض پل 15 متر است که دارای 4 دهانه 18 متری و یک دهانه 24 متری در میانه است.
خادمی دسترسی به آب‌های آزاد جنوب کشور برای کشور ترکمنستان را از مزایای این پروژه برشمرد و افزود: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای، افزایش رضایتمندی تجار دو کشور و شهروندان مرزنشین و افزایش توان مواصلاتی از دیگر مزایای بهره‌برداری از این پل مرزی است.
تصاویر
  • پل مرزی سرخس- سرخس افتتاح شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها