14399
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
حمل مصالح مورد نیاز راه‌آهن رشت- انزلی با قطار
برای اولین بار در کشور صورت گرفت
 

حمل مصالح مورد نیاز راه‌آهن رشت- انزلی با قطار

مدیرکل ساخت وتوسعه راه آهن منطقه دو خبر داد: برای اولین بار در کشور و با هدف حفظ منابع طبیعی استان گیلان مصالح مورد نیاز ساخت راه‌آهن رشت- انزلی با استفاده از واگن‌های قطار از استان قزوین به رشت حمل شد.
یکشنبه، 11 خرداد 1399 | Article Rating
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی اکبر مردی ضمن بیان این خبر گفت: صبح امروز برای اولین بار در کشور مصالح مورد نیاز احداث راه‌آهن رشت- انزلی از استان قزوین به وسیله واگن‌های قطار به استان گیلان ارسال شد.
وی افزود: با توجه به مصالح مورد نیاز برای احداث راه‌آهن رشت- انزلی و با در نظر گرفتن کمبود مصالح در استان گیلان مقرر شد مصالح مورد نیاز از استان قزوین با استفاده از راه‌آهن قزوین- رشت حمل شود.
مدیرکل ساخت وتوسعه راه آهن منطقه دو حجم مصالح مورد نیاز در این پروژه را 3.5 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت:‌ با توجه به حجم مصالح مورد نیاز در این پروژه این اقدام علاوه بر حفظ منابع طبیعی استان گیلان موجب رفع گلوگاه اجرایی در راه‌آهن رشت- انزلی شد.
مردی در خصوص نحوه حمل مصالح توضیح داد و بیان کرد: مصالح مورد نیاز با استفاده از 10 واگن باری از امروز آغاز شد و در هر سرویس حدود 400 متر مکعب مصالح حمل می‌شود. مقرر است این میزان طی روزهای آتی به 2 برابر افزایش یابد.
مدیرکل ساخت وتوسعه راه آهن منطقه دو تاکید کرد: این اقدام با همکاری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با تصویب مصوبه کاهش هزینه های حمل صورت گرفته است و تمهیدات لازم در ایستگاه رشت به منظور تخلیه بار از سوی پیمانکار صورت گرفته است.
تصاویر
  • حمل مصالح مورد نیاز راه‌آهن رشت- انزلی با قطار
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها