8221
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
پیام معاون وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز مهندس
 

پیام معاون وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز مهندس

معاون وزیر راه و شهرسازی در پیامی به مناسبت روز مهندس گفت: این روز نمادی است برای تجلیل از کلیه مهندسان و پیشگامان عمران و اعتلای ایران زمین در طول تاریخ این سرزمین که همواره با همت والا و مثال زدنی و تخصصی توأم با تعهد در زمینه های مطالعات فنی و اجرای عملیات عمرانی دستاوردهایی عظیم را به هموطنان خویش هدیه کردند.
دوشنبه، 05 اسفند 1398 | Article Rating
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، معاون وزیر راه و شهرسازی پیامی به مناسبت روز مهندس صادر کرد.
خیراله خادمی در این پیام آورده است:
"با نگاهی اجمالی به تاریخ تمدن بشریت می توان حضور پرآوازه اندیشمندان و مفاخر ایرانی را در عرصه های مختلف علمی نظاره گر بود. مشاهیر و بزرگانی همچون ابوریحان بیرونی، ابوعلی سینا، فارابی، رازی و خواجه نصیرالدین طوسی که با صرف زندگی خویش در مسیر مطالعه، تحقیق، تألیف و ارائه آثار بی بدیل در علوم ریاضی، پزشکی و...  نام خود و ایران را در آسمان علم و دانش پاینده و ماندگار کردند.
خواجه نصیر الدین طوسی از جمله مفاخر و مشاهیر این مرز و بوم است که هم مهندسی سیاستمدار بود، هم نویسنده ای مبتکر، هم حکیمی منجم و هم ریاضی دانی اهل معرفت و فیلسوفی بی نظیر در عهد و زمانه خویش. از خدمات ارزنده وی علاوه بر ثبت اختراعات بی شمار، می توان به احداث کتابخانه بزرگ مراغه و همچنین رصدخانه مراغه در قرن هفتم هجری قمری اشاره کرد که از سازه ای محکم و زیبا و بی نظیر مهندسی برخوردار بود. او توانست با بهره گیری از ابزارهای مهندسی، طول و عرض شهرها، جهت گیری و اندازه گیری شیب و فرازها و تعیین افق در جهات مختلف را دقیق محاسبه نماید.
از این رو زادروز این مهندس برجسته ایرانی بنام روز ملی مهندسی نام گذاری شده است. این روز نمادی است برای تجلیل از کلیه مهندسان و پیشگامان عمران و اعتلای ایران زمین در طول تاریخ این سرزمین که همواره با همت والا و مثال زدنی و تخصصی توأم با تعهد در زمینه های مطالعات فنی و اجرای عملیات عمرانی دستاوردهایی عظیم را به هموطنان خویش هدیه کردند.
شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به عنوان یک مجموعه کاملاً مهندسی افتخار دارد در دورانی که بیشترین تحریم ها و فشارهای اقتصادی بیگانگان را شاهد هستیم با توکل به الطاف الهی و تکیه بر دانش و تخصص مهندسان متعهد و همراهی جامعه مهندسین مشاور و شرکت های راهسازی، صفحاتی زرین بر تاریخ عمران و سازندگی کشور رقم زند. با نگاهی به عملکرد این شرکت در سال های اخیر شاهد افزایش 1000 کیلومتر به خطوط ریلی کشور و اتصال شهرهای همدان، کرمانشاه، رشت، ارومیه و در سال جاری اتصال بستان آباد به شبکه راه آهن سراسری می باشیم. بهره برداری از دو هزار کیلومتر راه اصلی، بیش از پنج هزار کیلومتر بزرگراه و 300 کیلومتر آزادراه از جمله دستاوردهای این شرکت در راه عمران و آبادانی ایران همیشه سربلند است. همچنین افتتاح منطقه یک آزادراه تهران شمال در اسفند ماه سالجاری با حضور ریاست محترم جمهوری نمادی غرورآفرین از همت والا و تخصص و تجربه وافر همه مهندسین عزیز این مرز و بوم و راهی به سوی توسعه فردای ایران است.
اینجانب ضمن تبریک روز ملی مهندسی به کلیه مهندسان و همکاران سخت کوش و پرتلاش خود در بخش‌های مختلف شرکت و مجموعه‌های همکار در حوزه مهندسین مشاور و شرکت‌های پیمانکار و تشکر از زحمات شبانه‌روزی همه عزیزان ، توفیق خدمت بیش از پیش به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای جامعه مهندسی کشور مسألت دارم."
                                                                                                           
                                                                                                 خیراله خادمی
  معاون وزیر و مدیرعامل
      شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور
 
 
تصاویر
  • پیام معاون وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز مهندس
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها