14398
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
آزمون تعیین صلاحیت مهندسین ناظر برگزار می شود
دبیر شورای فنی شرکت ساخت:
 

آزمون تعیین صلاحیت مهندسین ناظر برگزار می شود

دبیر شورای فنی شرکت ساخت و توسعه خبر داد:‌ به منظور ارتقای کیفی فعالیت‌های زیرساختی و در چارچوب همکاری‌های موثر تشکل‌های تخصصی بخش خصوصی برای اولین بار در کشور آزمون تعیین صلاحیت مهندسین ناظر در پروژه‌های راهسازی با همکاری جامعه مهندسین مشاور کشور برگزار می‌شود.
ﺳﻪشنبه، 01 بهمن 1398 | Article Rating
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سید محمود علمایی از برگزاری آزمون تعیین صلاحیت مهندسین ناظر در پروژه‌های راهسازی خبر داد و گفت: این آزمون با هدف ارزیابی دانش تخصصی مهندسان ناظر این حوزه که در واقع دیده­بان فنی و سلامت کمی و کیفی پروژه­های کشور هستند، برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: پیشنهاد برگزاری این آزمون از سوی جامعه مهندسان کشور که  46 سال هدایت یکی از فراگیرترین تشکل‌های مهندسی کشور را بر عهده داشته، ارایه شد که در قالب طرحی هدفمند و برنامه‌ریزی شده ارتقا کیفی احداث راه و راه‌آهن را دنبال می‌کند.
علمایی افزود: پیشنهاد برگزاری این آزمون از سوی جامعه مهندسان مشاور مطرح و  در طول 3 ماه و در جلسات متعدد در کمیته فنی و اجرایی شورای فنی شرکت ساخت وتوسعه مورد بررسی قرار گفت که در نهایت با تصویب معاون وزیر راه و شهرسازی به کلیه مهندسان مشاور این حوزه ابلاغ شد.
دبیر شورای فنی، سازمان سنجش آموزش کشور را مسئول برگزاری این آزمون اعلام کرد و گفت:  این آزمون در تاریخ نهم اسفند ماه در شهرهای تبریز، مشهد، کرمان و به صورت تستی و جزوه باز برگزار می‌شود.
 علمایی یادآور شد: سوالات این آزمون توسط گروهی از خبرگان ناظر پروژه‌ها از بدنه مهندسان مشاور و دستگاه‌های اجرایی تدوین می‌شود که گام بسیار مهم و جدی در این مسیر است.
وی از رونمایی سامانه ثبت نام این ارزیابی ملی در نمایشگاه حمل و  نقل لجستیک و صنایع وابسته در غرفه جامعه مهندسان خبر داد و افزود: سامانه رسمی ارزشیابی مهندسان دستگاه‌های نظارت کارگاهی(سرآمد) به آدرس www.saramad.org   راه اندازی و مهندسان مشاور علاقمند به فعالیت در حوزه راه و راه‌آهن بایستی به منظور شرکت در آزمون در این سامانه عضو شوند و از این طریق در جریان مراتب آموزش و ارتقا توانمندی‌های نظارتی زیرساخت‌های حمل و  نقل کشور قرار گیرند.
دبیر شورای فنی افزود: نسخه تکمیل شده سایت در 21 دی ماه به طور رسمی توسط جامعه مهندسان مشاور راه اندازی شد که با توجه به تمرکز کاربران بر روی آزمون، در حال حاضر بخش‌ آموزش‌های سایت غیرفعال شده تا کاربران به راحتی بتوانند مراحل ثبت نام را طی کنند.
 علمایی ادامه داد: تاکنون بیش از 500 نفر در سایت ثبت نام  و بیش از 60 درصد آنها نیز مراحل ثبت نام را تکمیل کرده اند.
وی در خاتمه اظهار داشت: به منظور پاسخگویی به سوالات مخاطبان در سایت بخشی طراحی شده که به صورت 24 ساعته به سوالات پاسخ می‌دهد.
تصاویر
  • آزمون تعیین صلاحیت مهندسین ناظر برگزار می شود
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها