14398
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
آغاز عملیات اجرایی بخشی از بزرگراه لنده-تشان
 

آغاز عملیات اجرایی بخشی از بزرگراه لنده-تشان

معاون وزیر راه وشهرسازی در سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: صبح دیروز عملیات اجرایی بخشی از بزرگراه لنده- تشان آغاز شد که با تکمیل شدن این مسیر، کریدور بندر امام، آبادان و خرمشهر در کوتاه‌ترین مسیر به اصفهان و مرکز کشور متصل می‌شود.
جمعه، 20 دی 1398 | Article Rating
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در سفر به به استان کهگیلویه و بویر احمد از آغاز عملیات اجرایی 5.5 کیلومتر از محور لنده- تشان خبر داد و گفت:‌ این محور بخشی از کریدور استانی خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان به طول 42 کیلومتر است.
وی افزود: مسیر موجود آن 137 کیلومتر است که با بهره‌برداری از این محور طول مسیر 97 کیلومتر کاهش می‌یابد.
خادمی تاکید کرد: این مسیر در ادامه به جاده لیکک- جایزان- امیدیه و بندر امام متصل خواهد شد و بندر امام، آبادان و خرمشهر را در کوتاه‌ترین مسیر به اصفهان و مرکز کشور متصل خواهد کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری از این محور را موجب کوتاه شدن مسیر دسترسی مرکز کشور به استان خوزستان دانست و گفت: محور لنده- تشان موجب خارج شدن شهرستان لنده و مناطق مجاور از بن‌بست خواهد شد و شهرستان بهمئی و شهر لیکک را به دیگر مناطق استان متصل می‌کند.
وی در خصوص حجم عملیات اجرایی در این پروژه اظهار داشت: بیش از یک میلیون و 400 هزار متر مکعب خاکبرداری، نزدیک به 300 هزار متر مکعب خاکریزی در این پروژه صورت می‌گیرد و بیش از 87 هزار مترمربع آسفالت در هر سانتی متر پروژه به کار خواهد رفت.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه اعتبار مورد نیاز برای احداث این 5.5 کیلومتر را 473 میلیارد ریال اعلام کرد.
خادمی در این سفر همچنین از بزرگراه‌های پاتاوه- دهدشت، بابامیدان- گچساران- بهبهان و محور بهبهان- رامهرمز نیز بازدید کرد.
تصاویر
  • آغاز عملیات اجرایی بخشی از بزرگراه لنده-تشان
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها