14398
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
گره ترافیکی قزوین- رشت باز شد
راه نوروز هموارتر می‌شود
 

گره ترافیکی قزوین- رشت باز شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ در راستای تسهیل سفرهای نوروزی، آزادراه منجیل- رودبار به عنوان یکی از مهمترین گره‌های ترافیکی محورهای شمال کشور به بهره‌برداری رسید.
پنجشنبه، 26 اسفند 1395 | Article Rating
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، در راستای تسهیل سفرهای نوروزی به استان‌های شمالی کشور صبح امروز با حضور معاون رییس جمهور  و مدیرعامل شرکت ساخت آزادراه منجیل- رودبار به بهره‌برداری رسید.
خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت: با احداث این آزادراه به طول حدود7 کیلومتر رفت و برگشت گره ترافیکی آزادراه قزوین- رشت در این محدوده گشوده می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: 125 کیلومتر از آزادراه قزوین-رشت شامل 31 کیلومتر حدفاصل امام‌زاده هاشم تا شمال رودبار و 93 کیلومتر از جنوب منجیل تا قزوین در دست بهره‌برداری و آزادراه منجیل- رودبار نیز به طول 11 کیلومتر در حال انجام است و امروز شاهد افتتاح 3.2 کیلومتر آن هستیم.
معاون وزیر راه  وشهرسازی از احداث تقاطع غیر هم‌سطح زیتون و رمپB  آزادراه خبر داد و اظهار داشت: با توجه به تاکید وزیر راه  وشهرسازی مبنی بر رعایت حقوق شهروندی و ارتقای سطح دسترسی هم‌وطنان به شهرها، این بخش از آزادراه با هدف دسترسی آسان به شهر رودبار و بازگشت مجدد به داخل آزادراه احداث شد.
خادمی حفر 3200 متر تونل در این آزادراه را در مدت یک سال کوردی قابل توجه دانست و گفت:‌ حفاری پنج دستگاه تونل در این قطعه با شرایط توپوگرافی خاص مناطق شمالی کشور و  احداث چهار دستگاه پل بزرگ به طول 534 متر از اقدامات شایان توجه در این آزادراه است .
وی در خصوص بخش دیگر این آزادراه افزود: هشت کیلومتر باقیمانده این مسیر در مرحله تکمیل طراحی، تصویب مطالعات و انتخاب پیمانکار است که امیدواریم به زودی مراحل اجرایی آن آغاز شود.
 
تصاویر
  • گره ترافیکی قزوین- رشت باز شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها