13545
X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
آغاز عملیات اجرایی محور خوی- قطور- رازی
همزمان با سفر رییس جمهور صورت گرفت؛
 

آغاز عملیات اجرایی محور خوی- قطور- رازی

معاون وزیر راه وشهرسازی خبر داد: همزمان با سفر رییس جمهور به استان آذربایجان غربی در راستای تسهیل ارتباط کریدور ترانزیتی شماره 10 به شاخه اتصالی به مرز ترکیه، عملیات اجرایی راه اصلی خوی- قطور- رازی آغاز شد.
دوشنبه، 28 آبان 1397 | Article Rating
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی از آغاز عملیات اجرایی راه اصلی خوی- قطور رازی همزمان با سفر رییس جمهور به استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت:‌ این محور بنا بر تاکید رییس جمهور، یکی از جاده‌های مهم در استان آذربایجان غربی و یکی از نزدیک‌ترین مسیرهای منتهی به شهرهای شرقی در کشور ترکیه محسوب می‌شود.
وی بهره‌برداری از راه اصلی خوی- قطور- رازی را تسهیل کننده ارتباط کریدور ترانزیتی شماره 10 به شاخه اتصالی بسیار مهم منتهی به مرز ترکیه دانست و افزود:‌ با تکمیل این بزرگراه تردد مابین استان‌های شمال غرب کشور با مرز رازی در شهرستان خوی تسهیل می‌شود.
 خادمی تاکید کرد:‌ مرز رازی- خوی-کاپی‌کوی ترکیه از پایانه‌های مهم مرزی ایران با کشور ترکیه و به عنوان سومین مرز رسمی ایران و ترکیه در آذربایجان غربی است که نقش بسزایی در توسعه و رونق تجارت بین دو کشور ایفا می کند.
 مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه بهسازی محور خوی- قطور-  رازی را موجب کاهش تصادفات و ایمن سازی مسیر دانست و عنوان کرد: طول محور 67 کیلومتر است و عملیات تعریض و بهسازی قطعه دو آن امروز آغاز شد.
معاون وزیر راه  وشهرسازی طول قطعه دو این محور  را 29 کیلومتر اعلام و تاکید کرد: عملیات اجرایی 24 کیلومتر در گذشته آغاز شده و قطعه دو این محور با اعتبار 548 میلیارد  ریال نیز امروز آغاز شد.
خادمی در خصوص عملیات اجرایی این پروژه توضیح داد و گفت: 105 هزار مترمکعب خاکریزی، یک میلیون و 200 هزار متر مکعب خاکبرداری، 65 هزار تن آسفالت و 45 هزار تن مترمکعب بتن ریزی در اجرای این بخش از پروژه صورت می‌گیرد.
 
تصاویر
  • آغاز عملیات اجرایی محور خوی- قطور- رازی
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها