تاریخ انتشار: دوشنبه 09 تیر 1399
پيشرفت 80 درصدي محور قزوين- الموت
معاون وزير راه و شهرسازي:

  پيشرفت 80 درصدي محور قزوين- الموت

معاون وزير راه و شهرسازي در بازديد وزير راه و شهرسازي از محور قزوين- الموت-تنكابن گفت:‌ اين محور نقش مهمي در ارتباط استان‌هاي مركزي و جنوبي به شمال كشور از طريق قزوين دارد و در صورت تامين اعتبار مورد نياز حدفاصل قزوين- الموت تا پايان دولت تكميل و آماده بهره‌برداري مي‌شود.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شركت سخت وتوسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، خيراله خادمي در بازديد صبح امروز وزير راه و شهرسازي از محور قزوين- الموت-تنكابن گفت: اين پروژه در راستاي ساماندهی محورهای منتهی به استان‌های شمال کشور احداث مي‌شود و با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه در ايام زمستان ساخت اين محور موجب افزايش ايمني و سهولت دسترسي به استان‌هاي شمالي به ويژه مازندران خواهد بود.

وي طول محور حدفاصل قزوين تا الموت را 62 كيلومتر اعلام كرد و افزود: اين بخش در سه قطعه در حال اجراست و پيشرفت فيزيكي آن حدود 80 درصد است.

خادمي اعتبار مورد نياز تكميل حدفاصل مذكور را 265 ميليارد تومان دانست و بيان داشت:  حدفاصل قزوين تا الموت از پروژه‌هاي مصوب سفرهاي مقام معظم رهبري و يكي از اولويت‌هاي اجرايي سال جهش توليد است و در صورت تامين اعتبار مورد نياز تا پايان دولت آماده بهره‌برداري مي‌شود.

معاون وزير راه و شهرسازي از تكميل عمليات اجرايي تونل شيركوه خبر داد و گفت: طول اين تونل 725 متر است و عمليات اجرايي آن به طور كامل به اتمام رسيده است و تنها آسفالت توپكا داخل تونل و روشنايي مسير باقي مانده است.

وي ادامه داد:  ساخت محور  قزوين- الموت با رعايت كامل مسايل زيست محيطي و حفظ طبيعت منطقه انجام شده است و به همين خاطر پنج دستگاه گالري عبور حيوانات در طرح ساخته مي‌شود كه عمليات اجرايي دو دستگاه آن در حال تكميل است.

وي طول كل محور قزوين- الموت- تنكابن را 164 كيلومتر اعلام كرد و گفت: اين محور از قزوين شروع مي‌شود و از طريق جاده جنگل‌هاي سه هزار به كمربندي تنكابن متصل مي‌شود. در حال حاضر عمليات اجرايي بخش الموت- تنكابن در دو قطعه در حال اجرا است.

مديرعامل شركت ساخت وتوسعه در تشريح احجام اين پروژه اظهار داشت: 9 ميليون و 500 هزار متر مكعب خاكبرداري، يك ميليون متر مكعب خاكريزي، 100 هزار متر مكعب بتن‌ريزي و 200 هزار تن آسفالت بخشي از عمليات  مورد نياز براي تكميل حدفاصل قزوين تا الموت است.

خادمي با اشاره به تكميل عمليات حفاري تونل‌ها در قطعه چهار يادآور شد: خاكبرداري اين بخش تكميل شده است و  ابنيه فني مسير نيز 40 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

معاون وزير راه و شهرسازي ادامه داد: عمليات اجرايي در قطعه پنج مسير نيز در حال اجرا است و 7 كيلومتر نيز آماده روسازي است، سه دستگاه تونل مسير تكميل شده و آماده آسفالت است. باقي بخش‌هاي محور نيز در مرحله تكميل مطالعات قرار دارد.

خادمي کاهش چشمگیر ترافیک محورهای موازی در استان‌های تهران و البرز به سمت شمال کشور و مسیر کناره دریای خزر را از مزایای مهم این پروژه دانست و افزود: تسهیل در بهره‌برداری از معادن طول مسیر، رونق کشاورزی، آبزی‌پروری و گردشگری منطقه الموت و منطقه سه هزار تنکابن نیز بخش دیگری از  مزایای اجرای این پروژه است.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • پيشرفت 80 درصدي محور قزوين- الموت
برچسب ها
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها