تاریخ انتشار: دوشنبه 02 تیر 1399
بزودي؛ 450 ميليارد تومان اعتبار به منطقه دو آزادراه تهران- شمال تزريق مي‌شود
بازديد معاون رييس جمهور از منطقه دو آزادراه تهران- شمال

  بزودي؛ 450 ميليارد تومان اعتبار به منطقه دو آزادراه تهران- شمال تزريق مي‌شود

معاون رييس جمهور در بازديد از منطقه 2 آزادراه تهران- شمال گفت: 2هزار ‌و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز براي تكميل اين منطقه است که طبق توافقات صورت گرفته مقرر شد از سهم دولت ۴۵۰ میلیارد تومان طی دو‌هفته آینده به پروژه تزریق شود.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شركت ساخت وتوسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، صبح امروز رييس سازمان برنامه و بودجه كشور به همراه وزير راه و شهرسازي، مديرعامل شركت ساخت وتوسعه و رييس بنياد مستضعفان از روند اجرايي منطقه دو آزادراه تهران- شمال بازديد كرد.

خيراله خادمي طول اين منطقه را 22 كيلومتر اعلام كرد و گفت: در اين محدوده حدود 16 كيلومتر تونل وجود دارد و تونل البرز كه طولاني‌ترين تونل جاده‌اي خاورميانه است در اين منطقه قرار دارد.

وي در تشريح ويژگي‌هاي تونل البرز ادامه داد:‌  اين تونل 6400 متر طول دارد وپيشرفت فيزيكي آن 84 درصد است. در حال حاضر حفاري تونل به اتمام رسيده است و بخش اعظم لاينينگ طاق تونل تكميل و حدود 800 متر آن باقيمانده است.

معاون وزير راه و شهرسازي از پيشرفت قابل توجه عمليات اجرايي در اين منطقه خبر داد و افزود: عمليات اجرايي این پروژه بسیار عظیم است و بخش عمده مشكلات ما كوهستاني بودن مسير و کوتاه بودن فصل ساخت و ساز در این منطقه است.

خادمي با تاكيد بر مشاركت دولت و بنياد مستضعفان در احداث اين منطقه اعلام كرد: این منطقه۳ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که دولت تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان به صورت مشترک با بنیاد مستضعفان هزینه کرده است.

در اين بازديد رييس سازمان برنامه و بودجه كشور نيز با اشاره به اهميت تكميل هرچه سريع‌تر آزادراه تهران- شمال گفت: تعهد دولت و بنیاد مستضعفان بر تکمیل اين منطقه در اردیبهشت ۱۴۰۰ است ولی با توجه به اینکه منابع مالی دولت محدود است، سازمان برنامه و بودجه طرح‌ها را اولویت بندی کرده و بر اساس این اولویت‌بندی پروژه‌ها افتتاح می‌شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بزودي؛ 450 ميليارد تومان اعتبار به منطقه دو آزادراه تهران- شمال تزريق مي‌شود
برچسب ها
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها