X

اخبار

اخبار و اطلاعات اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 07 مرداد 1399
برگزاري آزمون تعيين صلاحيت ناظران پروژه‌هاي راه و راه‌آهن/ شركت 1200 مهندس ناظر،‌ سرناظر و نقشه‌بردار در آزمون
دبير شوراي فني خبر داد:

  برگزاري آزمون تعيين صلاحيت ناظران پروژه‌هاي راه و راه‌آهن/ شركت 1200 مهندس ناظر،‌ سرناظر و نقشه‌بردار در آزمون

دبير شوراي فني شركت ساخت وتوسعه خبر داد: در راستاي ارتقا كيفيت فعاليت هاي زيرساختي و براي اولين بار در كشور روز جمعه 10 مرداد ماه آزمون سراسري تعيين صلاحيت ناظران پروژه هاي راه و راه‌آهن در پنج حوزه امتحاني برگزار مي شود.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شركت ساخت وتوسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، سيد محمود علمايي از برگزاري آزمون سراسري تعيين صلاحيت نقشه‌برداران، ناظران و سرناظران پروژه هاي راه و راه‌آهن در روز جمعه دهم مرداد ماه خبر داد و گفت:‌ این آزمون با هدف ارزیابی دانش تخصصی مهندسان ناظر این حوزه که در واقع دیدهبان فنی و سلامت کمی و کیفی پروژههای کشور هستند، برگزار می‌شود.

وي با اشاره به مصوبه شوراي فني شركت ساخت وتوسعه مبني بر ارزيابي كليه ناظران طرف قرارداد با شركت ساخت وتوسعه اظهار داشت: متولي برگزاري اين آزمون جامعه مهندسان مشاور ايران است و با توجه به اهميت اين آزمون، روز بعد از آزمون دكتري در سطح كشور برگزار مي شود.

دبير شوراي فني شركت ساخت وتوسعه محل برگزاري اين آزمون را در 5 حوزه در سراسر كشور اعلام كرد و گفت: اين آزمون در شهرهاي تبريز، تهران، مشهد، شيراز و كرمان با مشاركت 1200 نفر از مهندسان ناظر، سرناظر و نقشه بردار برگزار مي شود.

علمايي تاكيد كرد: سوالات این آزمون توسط گروهی از خبرگان از بدنه مهندسان مشاور و دستگاه‌های اجرایی تدوين و هفته گذشته تحويل سازمان سنجش كشور شده است.

وي افزود: اين آزمون در دو دفترچه سوالات تخصصي و عمومي طراحي شده است كه بخش تخصصي در حوزه راه و راه‌آهن مشتمل بر آيين نامه ها، دستورالعمل ها، به ويژه نشريه 101 و ... است و در حوزه عمومي بحث قراردادها، پيمان و رسيدگي و ... مطرح شده است.

دبير شوراي فني در ارتباط با تداوم برگزاري اين آزمون گفت: اين آزمون يك ارزيابي اوليه است كه بعد از اعلام نتايج تصميم گيري نهايي در خصوص چگونگي و تداوم اين آزمون اتخاذ خواهد شد.

علمايي دريافت گواهينامه بعد از قبولي در آزمون را تسهيل كننده همكاري در پروژه هاي شركت ساخت وتوسعه معرفي كرد و گفت: اين آزمون همچنين موجب تكميل بانك اطلاعاتي ناظران، آموزش و بروز رساني اطلاعات تخصصي در اين حوزه است.

وي ادامه داد: اگر كسي موفق به شركت در اين دوره از آزمون نشود يا نمره كافي را كسب ننمايد، مي‌تواند در دوره‌ي بعدي آزمون كه احتمالاً و با توجه به شرايط شيوع كرونا در كشور براي حدود 6 ماه بعد برنامه‌ريزي شده است، شركت نمايد و يا با شركت در دوره هاي آموزشي كه از طرف جامعه مهندسان مشاور ايران برگزار خواهد شد، امتيازات و دانش و تجربه مورد نياز براي حضور در پروژه‌هاي اين حوزه را كسب نمايند.

وي در خاتمه زمان اعلام نتايج را حدوداً 20 روز پس از برگزاري آزمون از طريق سايت سرامد و سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاري آزمون تعيين صلاحيت ناظران پروژه‌هاي راه و راه‌آهن/ شركت 1200 مهندس ناظر،‌ سرناظر و نقشه‌بردار در آزمون
برچسب ها
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ ها
تگ ها