زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آخرین اخبار و وقایع

1398/8/19 يكشنبههمزمان با سفر رییس جمهور صورت گرفت
افتتاح 62 کیلومتر بزرگراه در استان یزد
معاون وزیر راه وشهرسازی خبر داد: همزمان با سفر رییس جمهور به استان یزد و در راستای بهبود شبکه حمل و نقل این استان و تکمیل کریدور شمال- جنوب کشور، 62 کیلومتر بزرگراه در استان یزد به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، امروز همزمان با سفر رییس جمهور به استان یزد و با حضور وزیر راه و شهرسازی 62 کیلومتر بزرگراه در این استان به بهره‌برداری رسید.
خیراله خادمی استان یزد را چهار راه ارتباطی شبکه حمل و نقل برشمرد و گفت:‌ استان یزد به دلیل واقع شدن در مرکز کشور محل عبور بسیاری از محورهای مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور محسوب می‌شود که به همین دلیل بهبود و توسعه شبکه راه‌ها در این استان یکی از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت محسوب می‌شود.
معاون وزیر راه وشهرسازی از افتتاح 24 کیلومتر از بزرگراه اردکان- چوپانان خبر داد و افزود: این محور به عنوان کوتاه‌ترین مسیر بین دریای خزر و خلیج فارس شناخته می‌شود و موجب کوتاه شدن مسیر تردد از جنوب به شمال کشور می‌شود.
وی افزود: محور اردکان- چوپانان موجب اتصال مراکز صنعتی، معدنی، کشاورزی و جمعیتی منطقه به یکدیگر می‌شود و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و سوخت و همچنین کاهش آمار سوانح و تصادفات جاده‌ای از دیگر مزایای بهره‌برداری از این محور محسوب می‌شود.
خادمی در خصوص افتتاح 14 کیلومتر از محور هرات- شهر- بابک اظهار داشت: این محور به دلیل انتقال مواد و مصالح معدنی به مراکز مصرف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نقش مهمی در ترانزیت کالا و مسافر در  استان‌های مرکزی کشور، استان هرمزگان و شهرهای شمال غربی استان کرمان دارد.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه بهره‌برداری از بزرگراه یزد- طبس را از دیگر دستاوردهای سفر رییس جمهور به استان یزد دانست و گفت: این محور موجب دسترسی مناطق جنوبی به شمال شرق کشور می‌شود و از آنجا که یکی از محورهای مهم سفر به مشهد مقدس است، موجب تسهیل سفر زوار بارگاه امام رضا (ع) می‌شود و امروز 24 کیلومتر دیگر آن زیر عبور قرار گرفت.
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
.