زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آخرین اخبار و وقایع

1398/8/18 شنبه
بخش دیگری از کریدور بزرگراهی غرب کشور به بهره‌برداری رسید
مجری احداث کریدور بزرگراهی غرب کشور خبر داد: 6 کیلومتر دیگر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان آذربایجان غربی محدوده ارومیه تا میاندوآب زیر عبور قرار گرفت و حدود 12 کیلومتر دیگر نیز به زودی تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، غلامرضا خرمی با تاکید بر اهمیت کریدور بزرگراهی غرب کشور گفت: تکمیل شدن این کریدور نقش مهمی در اتصال جنوب به شمال کشور دارد و از آنجا که خطه زاگرس در غرب کشور یکی از مهمترین مناطق کهن و با تمدن غنی ایران است، تکمیل شدن این کریدور علاوه بر توسعه اقتصادی، اشتغال‌زایی و توسعه صنعت گردشگری را نیز به همراه دارد.
خرمی طول کل کریدور بزرگراهی غرب کشور را 1482 کیلومتر اعلام کرد و گفت: 300 کیلومتر از این کریدور در استان آذربایجان غربی واقع شده است که با تکمیل شدن آن اتصال استان آذربایجان غربی به استان‌های همجوار با سهولت و ایمنی بیشتر  میسر خواهد بود.
مجری احداث کریدور بزرگراهی غرب کشور از افتتاح 6 کیلومتر از این کریدور در استان آذربایجان غربی خبر داد و افزود: این بخش در محدوده ارومیه تا میاندوآب با عرض 11 متر و با هزینه 8 میلیارد تومان احداث شده است.
وی ادامه داد: 12.5 کیلومتر دیگر از این بزرگراه نیز محدوده حیدرآباد تا سد حسنلو مراحل نهایی تکمیل را طی می‌کند و به زودی آماده بهره‌برداری خواهد بود.
وی پیشرفت فیزیکی کل کریدور را 55 درصد اعلام کرد و گفت: تکمیل شدن این محور موجب سهولت جا‌به‌جایی بین استان‌های شمال غرب با جنوب غرب خواهد بود و تسهیل در ترانزیت کالا و مسافر از کشورهای ترکیه و عراق به سمت آب‌های آزاد از طریق ایران از دیگر مزایای بهره‌برداری از آن محسوب می‌شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
.