زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آخرین اخبار و وقایع

1398/3/22 چهارشنبه
بازدید وزیر راه وشهرسازی از پروژه های زیرساختی حمل و نقل استان آذربایجان شرقی
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه خبر داد: وزیر راه و شهرسازی با هدف بازدید از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل در حوزه راه، بزرگراه، آزادراه و راه‌آهن و همچنین آغاز عملیات اجرایی قطعه شش آزادراه ارومیه- تبریز وارد استان آذربایجان شرقی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت:‌ وزیر راه و شهرسازی با هدف بازدید از راه آهن تبریز- ارومیه و ایستگاه قطار بستان‌آباد، آزادراه مراغه- هشترود، محور بناب- تبریز، مرند- جلفا و مرند- ایوغلی و آغاز عملیات اجرایی آزادراه ارومیه- تبریز در سفری دو روزه وارد استان آذربایجان شرقی شد.
وی در خصوص اهمیت راه‌های این استان اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی، تکمیل شبکه راه‌ها و احداث آزادراه‌ها در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه همچنین شروع عملیات اجرایی قطعه شش آزادراه تبریز- مرند را گام مهمی در توسعه شبکه آزادراهی این استان دانست و افزود:‌ استان آذربایجان شرقی به دلیل محصور بودن از طریق عوارض طبیعی مانند کوه و دریاچه نیاز به راه‌های ارتباطی مناسب‌تری دارد و این آزادراه از طریق پل روگذر دریاچه ارومیه این استان را از انزوا خارج می‌کند.
خادمی بازدید از راه‌آهن میانه- تبریز را یکی دیگر از برنامه‌های این بازدید دو روزه معرفی کرد و گفت:‌ این خط‌آهن موجب تسهیل ارتباط استان‌های غربی کشور با پایتخت می‌شود و در حال حاضر 99.9 درصد در بخش زیرسازی پیشرفت دارد و زیرسازی میانه تا بستان‌آباد نیز در این بخش به اتمام رسیده و 132 کیلومتر مسیر نیز ریلگذاری شده است.
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
.