زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/12/5 يكشنبهپیام معاون وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز مهندس
به زودی شاهد بهره‌برداری از راه‌آهن قزوین- رشت به عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی هستیم
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن پاسداشت روز ملی مهندسی گفت:‌ پنجم اسفند ماه روز تجلیل از استعداد، توان، ابتکار، خلاقیت و نوآوری در گره زدن اندیشه، اجرا و گرامیداشت تلاش پیشگامان عرصه سازندگی کشور است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، معاون وزیر راه  وشهرسازی  در پیامی به مناسبت روز مهندسی از کلیه تلاشگران عرصه آبادانی و عمران کشور تقدیر کرد.
خادمی در این پیام آورده است:
تاریخ و تمدن ایرانی از دیرباز تاکنون با نام بزرگ مردانی پیوند خورده است که عمر خود را صرف خدمت به پیشرفت علم بشر کرده‌اند و با خدمات ارزنده‌ نام ماندگاری از خود در تاریخ به ثبت رسانده‌اند. به همین مناسبت پنجم اسفند ماه زادروز دانشمند برجسته ایرانی، خواجه نصیر الدین طوسی بنام روز ملی مهندسی نام‌گذاری شده است. این روز فرصت مغتنمی است تا از زحمات مهندسانی که راه این دانشمند نامدار کشور را ادامه داده و به عمران و آبادانی کشور به ویژه در عرصه حمل و نقل کمک نموده‌اند تقدیر به عمل آید.
پر واضح است که ویژگی اصلی مهندسی ضمن خلاقیت و نوآوری، توانایی استفاده از موقعیت‌ها برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها است و این امر به خصوص در میان مهندسان ایرانی که با تکیه بر توان و تخصص داخلی به امر عمران کشور مشغول هستند به راحتی قابل تشخیص است. مردانی که با تکیه بر همت والای خویش و بهره‌گیری از علم و دانش بومی، موجب سربلندی کشور در این حوزه هستند.
گسترش انواع شبکه راه‌ها و به ویژه احداث بیش از 9 هزار و 225 کیلومتر راه‌آهن، 2هزار و 54 کیلومتر آزادراه، 16 هزار و 820 کیلومتر بزرگراه و 101 هزار و 263 کیلومتر راه روستایی آسفالته طی چهل ساله گذشته  با تکیه بر توان داخلی خود گواه این مدعا است.
در گذر این سالها پروژه‌های بزرگی با اتکا به دانش ملی در ایران به ثمر رسیده است که به زودی شاهد بهره‌برداری از راه‌آهن قزوین- رشت به عنوان یکی از مهمترین شاهکارهای مهندسی در توسعه شبکه ریلی کشور خواهیم بود.
امید است در شرایط فعلی کشور و با در نظر گرفتن تحریم‌ها با افزایش توانمندی‌های فنی و دانش بومی در راستای توسعه همه جانبه و آبادانی کشور گام‌های مهمی برداشته شود.
خیراله خادمی
معاون وزیر راه و شهرسازی
 مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.