زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/11/18 پنجشنبه
چهل سال شکوه/ آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن زاهدان- زابل؛ توسعه کریدور ریلی شرق کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن زاهدان-زابل با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: در راستای توسعه کریدور ریلی شرق کشور و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی عملیات اجرایی راه‌آهن زاهدان- زابل به طول 67 کیلومتر با ارزش1020 میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و  نقل کشور امروز و همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان سیستان و بلوچستان عملیات اجرایی راه‌آهن زاهدان- زابل به طول 67 کیلومتر با ارزش1020 میلیارد ریال آغاز شد.

خیراله خادمی احداث این مسیر ریلی را گام مهمی در توسعه مناطق محروم کشور دانست و گفت: راه‌آهن زاهدان- مشهد با هدف ایجاد کریدور ریلی شرق کشور از بندر استراتژیک چابهار آغاز می‌شود و با عبور از شهرهای زاهدان، زابل، قائن، بیرجند، گناباد به شهر مشهد مقدس متصل می‌شود و از آنجا تا مرز سرخس امتداد می‌یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی نقش این خط ریلی را در توسعه اقتصادی و گسترش ترانزیت بین‌المللی مهم ارزیابی کرد و افزود: این خط آهن از طریق مرز میرجاوه به کشور پاکستان، از طریق مرزهای میلک، شمتیغ و دوغارون به کشور افغانستان و از طریق مرز سرخس به کشور ترکمنستان متصل خواهد شد.

وی تاکید کرد: راه‌آهن زاهدان- مشهد با در نظر گرفتن بندر استراتژیک چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و اتصال ریلی آن به کشورهای همسایه و از آنجا به آسیای میانه و قفقاز، نقش موثری در رونق اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری صنعتی و تولیدی در منطقه خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر پیش‌بینی جا‌به‌جایی 9.5 میلیون تن بار و 1.8 میلیون نفر مسافر طی سال اول بهره‌برداری افزود: این خط ریلی با ایجاد کریدور ریلی شرق کشور از چابهار تا سرخس موجب توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه خواهد شد و استان‌های شرق کشور از جنوب تا شمال را به شبکه ریلی متصل می‌کند.

خادمی طول مسیر زاهدان- زابل را 67 کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این بخش از طرح 1020 میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه ادامه داد: به منظور احداث راه‌آهن زاهدان- زابل 470 هزار مترمکعب خاکبرداری، یک میلیون و 470 هزار متر مکعب خاکریزی  و 72 هزار و 600 متر مکعب بتن‌ریزی صورت خواهد گرفت.

 احداث باند دوم بزرگراه زاهدان- خاش

معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر همچنین از افتتاح کمربندی لوتک در بزرگراه زاهدان- زابل به طول 8 کیلومتر خبر داد و گفت: افتتاح بخشی از محور ترانزیتی محمد‌آباد- زهک با اعتبار 450 میلیارد ریال، پل بزرگ سیستان به طول 300 متر با 10 دهانه 30 متری به اعتبار 178 میلیارد ریال بخش دیگری از پروژه‌های زیرساختی بودند که با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود:‌ عملیات اجرایی قطعه اول باند دوم بزرگراه زاهدان- خاش به طول 19 کیلومتر نیز با اعتبار پیش‌بینی شده 57017 میلیون ریال نیز آغاز شد.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.