زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/11/16 سه شنبه
چهل سال شکوه/آغاز عملیات اجرایی آزادراه کرمانشاه- حمیل و کنارگذر شرقی کرمانشاه
معاون وزیر راه وشهرسازی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از آغاز عملیات اجرایی آزادراه کرمانشاه- حمیل و کنارگذر شرقی کرمانشاه با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: این آزادراه بخشی از کریدور شمال غرب به جنوب غرب و شرق و مرکز به جنوب کشور است که علاوه بر تسهیل سفر به عتبات عالیات نقش موثری در توسعه اقتصادی استان کرمانشاه دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آزادراه کرمانشاه- حمیل و کنارگذر شرقی کرمانشاه به طول 75 کیلومتر و با اعتبار 6 هزار و363 میلیارد ریال آغاز شد.
خیراله خادمی با اشاره به نقش موثر این آزادراه در رونق اقتصادی استان کرمانشاه گفت:‌ آزادراه بیستون- کرمانشاه- حمیل و کنارگذر شرقی کرمانشاه بخشی از کریدور شمال غرب به جنوب غرب و شرق و مرکز کشور به جنوب محسوب می‌شود که با در نظر گرفتن وجود صنایع، کارخانجات، منطقه ویژه اقتصادی، پالایشگاه، بندر خشک و ... در استان کرمانشاه، این آزادراه موجب توسعه اقتصادی در منطقه غرب کشور خواهد شد.
وی با تاکید بر مجاورت استان کرمانشاه با کشور عراق ادامه داد: آزادراه کرمانشاه- حمیل موجب تسهیل تردد زائران عتبات عالیات می‌شود و همین موضوع ضرورت ایجاد زیرساخت‌های مناسب در استان‌های غربی به ویژه استان کرمانشاه را بیشتر نمایان می‌کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص ویژگی‌های این آزادراه توضیح داد و افزود: طول کل آزادراه بیستون- کرمانشاه- حمیل و قزاچی- کرمانشاه 141 کیلومتر است که با مشارکت 30 درصدی دولت و 70 درصدی سرمایه‌گذار احداث می‌شود و طبق برنامه‌ریزی، عملیات اجرایی75 کیلومتر آن امروز آغاز شد.
خادمی درباره مزایای این آزادراه اظهار داشت: بهره‌برداری از این پروژه موجب کاهش 40 دقیقه‌ای زمان سفر و در نتیجه صرفه‌جویی 300 میلیارد ریال در سال اول بهره‌برداری می‌شود. همچنین کاهش 113 میلیون لیتر در مصرف بنزین و 142 میلیون لیتر در گازوییل طی دوره بهره‌برداری موجب صرفه‌جویی 7912 میلیارد ریال طی دوره بهره‌برداری خواهد شد.
وی تاکید کرد: احداث آزادراه کرمانشاه- حمیل همچنین موجب کوتاه شدن 31 کیلومتر از مسیر می‌شود.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه یکی از اقدامات مهم در این آزادراه را توجه به منظر راه اعلام و عنوان کرد: برنامه‌ریزی شده است تا با کاشت 9 هزار اصله درخت در حاشیه آزادراه علاوه بر توجه به منظر راه، از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری شود.
خادمی در ادامه بیان داشت: این آزادراه دارای 11 دستگاه تبادل، 27 دستگاه تقاطع، 311 دستگاه پل تیپ و 17 دستگاه پل بزرگ است و به منظور اجرای این آزادراه 11 میلیون متر مکعب خاکبرداری، 10 میلیون متر مکعب خاکریزی، 730 هزارتن آسفالت و 290 هزار مترمکعب بتن ریزی صورت می‌گیرد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.