زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/7/24 چهارشنبهدر بازدید معاون وزیر راه وشهرسازی مطرح شد:
احداث بیش از 2 هزار کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان فارس
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه های راهسازی فارس با تاکید بر نقش محوری این استان در حمل و نقل کشور گفت: استان فارس حلقه ارتباطی مرکز به بنادر جنوبی کشور است و به همین منظور بیش از 2 هزار کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در این استان احداث خواهد شد که از این میزان نزدیک به هزار کیلومتر اجرایی شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، خیراله خادمی در بازدید از پروژه های استان فارس با تاکید بر نقش محوری این استان در شبکه حمل و  نقل کشور گفت: این استان به لحاظ موقعیتی، وسعت و جمعیت یکی از استان های با اولویت حمل و نقلی در کشور است که حلقه ارتباطی بنادر جنوبی به مناطق مرکزی کشور به حساب می آید و جنبه ترانزیتی دارد.
خادمی در بازدید از بزرگراه شیراز- فسا- داراب- کهگم اظهار داشت: این بزرگراه موجب تکمیل شدن بخش دیگری از کریدور شمال- جنوب کشور است که 350 کیلومتر آن در محدوده استان فارس قرار دارد.
وی افزود: 110 کیلومتر این محور در شهرستان فسا است که 73 کیلومتر آن زیر عبور قرار دارد و 37 کیلومتر آن نیز در حال اجرا است. از این میزان عملیات اجرایی 12 کیلومتر نیز با یک لایه آسفالت به اتمام رسیده وپس از حل مشکل تامین قیر، لایه دوم نیز انجام  و آماده بهره‌برداری می‌شود.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در ادامه از بزرگراه فسا- استهبان- نی‌ریز- قطرویه- سیرجان نیز بازدید کرد و بیان داشت: این بزرگراه در استان فارس 200 کیلومتر طول دارد که تاکنون 108 کیلومتر آن به اتمام رسیده و در حال بهره‌برداری است و 44 کیلومتر آن نیز در دست اجرا است.
 خادمی همچنین در بازدید از عملیات اجرایی راه اصلی فسا- جهرم- قیر گفت: این طرح 150 کیلومتر است که 45 کیلومتر آن در شهرستان فسا است،که از این میزان 12 کیلومتر آن به اتمام رسیده و 6 کیلومتر نیز در حال اجرا است که 3 کیلومتر حدفاصل دستجه تا تقاطع دوم صحرا رود آماده آسفالت است و 3 کیلومتر حدفاصل گردنه سنان تا سنان در حال انجام عملیات زیرسازی است.
 
اتصال عسلویه به مرکز کشور
معاون وزیر راه وشهرسازی در این سفر همچنین از بزرگراه کوار- فیروزآباد نیز بازدید کرد و گفت: بزرگراه کوار- فیروزآباد بخشی از محور شیراز- فیروزآباد-جم- عسلویه است که منطقه استراتژیک نفت و گاز جنوب ایران را به مرکز و شمال کشور متصل می‌کند.
وی افزود: محور شیراز- عسلویه 360 کیلومتر است که در حال حاضر 198 کیلومتر آن در حال احداث است. بزرگراه کوار- فیروزآباد نیز 55 کیلومتر است که 37 کیلومتر آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته و 18 کیلومتر در دست ساخت است.
خادمی بهره‌برداری از این بزرگراه را موجب تسهیل ارتباط جاده‌ای ایمن و سریع بین منطقه استراتژیک عسلویه و مرکز کشور دانست و افزود: این محور همچنین موجب بهبود ارتباط مواصلاتی و توسعه مناطق پارس شمالی و تابناک، کاهش طول مسیر، ارتقاء سطح ایمنی و کمک به توسعه گردشگری در منطقه می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه این سفر در بازدید از روند اجرای عملیات اتصال جهرم به شبکه ریلی کشور اظهار داشت: این پروژه ریلی  ۱۱۵ کیلومتر طول دارد که عملیات اجرایی در ۳۰ کیلومتر آن در حال انجام است و در نهایت موجب اتصال شهر جهرم به شبکه ریلی کشور خواهد شد.
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.