زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/6/6 چهارشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان کرمان خبر داد:
قطعه پایانی بزرگراه کرمان- زرند به بهره‌برداری رسید
معاون وزیر راه وشهرسازی در سفر امروز به استان کرمان خبر داد: با بهره‌برداری از بخش باقیمانده محور کرمان- زرند کل مسیر به صورت بزرگراه زیر عبور قرار گرفت و با توجه به صنعتی بودن و وجود کارخانجات فولاد در زرند، اتصال این شهر به مرکز استان به صورت ایمن فراهم شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز در بازدید از پروژه‌های راهسازی استان کرمان گفت: کرمان به عنوان بزرگترین استان کشور در عرصه معادن و کشاورزی از حجم بالای ترافیک عبوری به ویژه ماشین‌های سنگین برخوردار است.
وی بیان داشت:‌ با توجه به موارد فوق و وجود معادن متعدد در این استان توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای و افزایش ظرفیت شبکه ریلی یکی از اولویت‌های اساسی است.
خادمی در این سفر همچنین از بهره‌برداری قطعه پایانی بزرگراه کرمان- زرند خبر داد و گفت: با افتتاح این بخش از محور، کل مسیر ارتباطی مرکز استان به شهر زرند به صورت بزرگراه در دسترس هموطنان قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان زرند نسبت به مرکز استان کرمان و وجود کارخانجات و معادن مختلف از جمله ذغال‌سنگ، کک و فولاد، احداث مسیر ایمن و رفع گلوگاه‌های ترافیکی در این مسیر از اولویت‌های ما در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل استان کرمان است.
معاون وزیر راه  وشهرسازی در خصوص مزایای چهارخطه شدن این محور تصریح کرد: بخش‌هایی از این محور در گذشته زیر عبور قرار گرفته است که با توجه به صنعتی بودن شهر زرند و عبور و مرور ماشین‌های سنگین و کارکنان کارخانجات شاهد ترافیک‌های سنگین و در برخی موارد حوادث و سوانح جاده‌ای بودیم. 
وی ادامه داد: بهره‌برداری از این بزرگراه موجب کاهش بیش از ۷۰ درصدی سوانح جاده‌ای در این محور شده است.
خادمی در این سفر از محور راور- دیهوک- کرمان نیز بازدید کرد و با تاکید بر اهمیت این مسیر گفت:‌ این مسیر یکی از مهم‌ترین پروژه‌های بزرگراهی کشور و استان کرمان است و بخشی از محور ترانزیتی و شریانی از بنادر جنوبی به شمال شرق کشور به حساب می آید که حلقه اتصال بندر چابهار و میرجاوه به پایانه مرزی ماهی‌رود در استان خراسان جنوبی و کشورهای آسیای میانه است.
 وی ادامه داد:  این محور با اتصال مرزها و استان‌های شمال شرقی به استان‌های جنوب و جنوب غربی نیز نقش مهمی در اقتصاد ملی و ترانزیت بین‌المللی ایفا می‌کند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه طول این محور را 420 کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت: 188 کیلومتر از این مسیر در استان کرمان قرار دارد که تاکنون 55 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی باقیمانده مسیر با پیشرفت فیزیکی 74 درصد در دست اقدام است.
خادمی با اشاره به برخی موانع بر سر راه پروژه اعلام کرد: در این بازدید موانع بررسی و راهکارهای لازم به منظور تسریع در عملیات اجرایی باقیمانده محور ارایه شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از بازدید کنارگذر جنوبی و غربی کرمان نیز خبر داد و گفت:‌ این دو کنارگذر در مجموع 88 کیلومتر است که بخش‌های از آنها به طول 44 کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است و با توجه به اهمیت این کنارگذرها برای جلوگیری از ورود ترافیک به داخل شهر کرمان دستورات لازم برای تسریع در عملیات اجرایی کنارگذر جنوبی و شروع آسفالت صادر شد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.