زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/5/20 يكشنبه
بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از راه‌آهن رشت-انزلی/ 21 درصد پیشرفت فیزیکی در بخش زیرسازی
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها گفت: رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از مسیرهای ریلی رشت- انزلی و رشت-آستارا تکمیل حلقه‌های مفقوده ریلی را اولویت دولت دوازدهم دانست و حمایت جدی این سازمان را برای احداث این دو مسیر ریلی به منظور تکمیل کریدور ریلی شمال- جنوب اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمد باقر نوبخت به همراه نماینده مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها از راه‌آهن رشت- انزلی و رشت- آستارا بازدید کردند.
عباس خطیبی راه‌آهن رشت- انزلی را تکمیل‌کننده کریدور ریلی شمال- جنوب دانست و گفت:‌ این مسیر ریلی در ادامه راه‌آهن قزوین- رشت احداث خواهد شد و یکی از پروژه‌های ریلی اولویت‌دار شرکت ساخت وتوسعه محسوب می‌شود.
وی در خصوص ادامه مسیر ریلی راه‌آهن قزوین-رشت توضیح داد و افزود:  این مسیر ریلی با اتصال به بندر انزلی از یک سو و اتصال به بندر کاسپین از سوی دیگر به طول 40 کیلومتر که 25 کیلومتر آن از ایستگاه رشت تا ایستگاه پیر بازار مشترک است، امتداد خواهد یافت.
خطیبی پیشرفت فیزیکی زیرسازی راه‌آهن رشت- انزلی را 21 درصد اعلام و اظهار داشت: هم اکنون عملیات اجرایی در دو قطعه 6 و 7 در حال انجام است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن با تاکید بر اهمیت این مسیر ریلی برای اقتصاد منطقه و ترانزیت بین‌الملی کالا و مسافر گفت:‌ نوبخت با توجه به ابعاد ملی و بین‌‌المللی بهره‌برداری از این خط‌آهن حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور را برای تکمیل هرچه سریعتر این مسیر ریلی اعلام کرد.
خطیبی بازدید از مراحل تجهیز کارگاه قطعه اول راه‌آهن رشت- آستارا را بخش دیگری از این سفر دانست و بیان داشت: عملیات اجرایی در منطقه صومعه سرا آغاز شده است و با توجه به اهمیت این مسیر ریلی به عنوان تکمیل کننده کریدور ریلی شمال- جنوب و مزایای بهره‌برداری  از آن برای ایران و کشورهای منطقه، همکاری بخش‌های مختلف دولت لازم است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.