زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/5/7 دوشنبهمعاون ساخت و توسعه راه ها:
تا پایان سال؛ 5 کیلومتر از گلوگاه ترافیکی هراز بهره برداری می شود
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها گفت:‌ بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی بزرگراه هراز به طول 5 کیلومتر در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و به این ترتیب در مجموع 71 کیلومتر از این بزرگراه زیر عبور ترافیک قرار خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و  نقل کشور، محمدرضا کدخد‌ازاده صبح امروز در بازدید از بزرگراه هراز از بهره‌برداری 5 کیلومتر دیگر از این محور تا پایان سالجاری خبر داد و گفت:‌ بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی این محور در محدوده لاسم تا سه راهی پلور به طول 3 کیلومتر که شامل دو دستگاه پل 45 متری و 4 کیلومتری دیوارسازی است در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: بهره‌برداری از محدوده بایجان تا وانا به طول 2 کیلومتر که شامل یک دستگاه تونل به طول 1700متر و یک دستگاه پل به طول 60 متر است بخش دیگری از برنامه‌ بهره‌برداری سال جاری در این بزرگراه است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها تونل وانا را بزرگترین تونل در دست ساخت محور هراز دانست  واظهار داشت: این تونل نیز به طول 1700 متر با پیشرفت فیزیکی 75 درصدی در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
کدخدازاده در این سفر همچنین از عملیات اجرایی تونل زیارباغ نیز بازدید کرد و در این خصوص گفت:  این تونل 1100 متر طول دارد که هم‌اکنون عملیات لاینینگ تونل  در حال انجامآن انجام است  و پیشرفت فیزیکی آن نیز در حدود 40 درصد است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها در توضیح آخرین وضعیت اجرایی محور هزار اعلام کرد: در حال حاضر لاینینگ، زیرسازی و روسازی تونل وانا و لاینینگ و تحکیمات پارکینگ تونل زیارباغ در حال انجام است و آرماتوربندی، قالب بندی و بتن‌ریزی پایلون  پل‌های کابلی ابتهاج و تکاور نیز تکمیل شده است.
کدخدازاده تاکید کرد: این محور 101 کیلومتر طول دارد که تاکنون 66 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است و با تکمیل این 5 کیلومتر،  71 کیلومتر از محور به صورت چهارخطه  در دسترس هموطنان خواهد بود.
وی ادامه داد: بزرگراه هراز دارای 21 دستگاه تونل و 28 دستگاه پل است که 8 دستگاه تونل به طول 7 کیلومتر و 12 دستگاه پل به طول 843  متر  در آن به بهره‌برداری رسیده و 34 کیلومتر دیوارسازی دارد که 23 کیلومتر آن تکمیل شده است.
کدخدازاده جاده هراز را یکی از مهم‌ترین مسیرهای ارتباطی بین دو استان تهران و مازندران عنوان و اضافه کرد: این بزرگراه کوتاه‌ترین مسیر تردد میان دو شهر تهران و آمل است و وجود جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی فراوان در اطراف این مسیر سبب شده تا مسافران زیادی جاده هراز را به عنوان مسیر حرکت خود به استان‌های شمالی انتخاب کنند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.