اخبار برگزیده
مهندس کدخدا زاده
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها: تکمیل بخش دیگری از کریدور بزرگراهی جنوب به شمال شرق کشور معاون ساخت وتوسعه راه‌ها از بهره‌برداری بخش دیگری از کریدور بزرگراهی جنوب به شمال شرق کشور خبر داد و گفت: در راستای تسهیل سفر زوار بارگاه حرم ثامن‌الحجج از نواحی جنوب و جنوب شرق کشور و ترانزیت کالا به سمت آسیای میانه و افغانستان بخش دیگری از بزرگراه مهنه- گناباد به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمد رضا کدخدا زاده از افتتاح بخش دیگری از کریدور جنوب به شمال شرق کشور خبر داد و گفت:  در راستای تسهیل سفر زوار بارگاه حرم ثامن‌الحجج از نواحی جنوب و جنوب شرق کشور و ترانزیت بار به سمت آسیای میانه و افغانستان 10 کیلومتر دیگر از بزرگراه مهنه- گناباد زیر عبور قرار گرفت.
  کدخدا زاده با تاکید بر اهمیت این کریدور در توسعه ترانزیت کالا و مسافر گفت:‌ با توجه به اهمیت سواحل مکران و موقعیت بی نظیر بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و کوتاه‌ترین مسیر ترانزیت کالا به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان، تکمیل هرچه سریعتر این کریدور یکی از اولویت‌های اساسی است.
وی افزود: طول کل کریدور مذکور واقع در مسیر چابهار- زاهدان- بیرجند- مشهد 1596کیلومتر است که در سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی قرار گرفته است و تاکنون 419کیلومتر آن تکمیل و به صورت بزرگراه زیر عبور قرار دارد و به منظور تکمیل 1177 کیلومتر باقیمانده محور مذکور بالغ بر 28950 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها بزرگراه مهنه- گناباد را بخشی از این کریدور معرفی کرد و گفت:‌ این محور 67 کیلومتر است که تاکنون 42 کیلومتر آن به صورت بزرگراه زیر عبور قرار گرفته و به مناسبت هفته دولت نیز 10 کیلومتر دیگر از محور مذکور با صرف اعتبار 150 میلیارد ریال تکمیل و به بهره‌برداری رسید.
کدخدازاده ادامه داد: برنامه‌ریزی شده است تا 15 کیلومتر باقی‌مانده محور مهنه- گناباد نیز تا پایان سال آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.
وی بهره‌برداری از این محور را موجب کاهش ترافیک و افزایش ایمنی دانست و اظهار داشت: بخش‌ اعظمی از محور بیرجند- مشهد در استان خراسان رضوی در سال‌های گذشته به بزرگراه تبدیل شده است و بخش‌های کمی از این محور در نقاط حادثه‌خیز و گلوگاه‌های ترافیکی باقی مانده است که با تکمیل هرچه سریعتر ضمن افزایش طول پیوسته بزرگراه و افزایش ظرفیت سرعت، ایمنی نیز افزایش خواهد یافت.