زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1396/1/30 چهارشنبهمعاون ساخت و توسعه راه‌ها:
70 درصد برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در بزرگراه‌ها محقق شد
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها گفت: 824 کیلومتر راه و بزرگراه در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شده است که 576 کیلومتر آن معادل 70 درصد تا کنون محقق شده است.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور،  جلسه بررسی اهداف محقق شده در سال 1395 و پیش‌بینی اهداف تدوین شده در سالجاری معاونت ساخت وتوسعه راه‌ها  با حضور مدیران کل و مدیران حوزه‌‌ طرح‌های شرکت ساخت در استان‌ها برگزار شد.
معاون ساخت و توسعه راه‌ها در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت نقش حوزه‌های شرکت ساخت در استان‌ها گفت: ‌با توجه به شرح وظایف جدید روسای حوزه‌ها و نقش پر رنگ‌تر آنها در استان‌ها، باید تعامل بیشتری بین نیروهای صف و ستاد برقرار شود و با بهره‌گیری از پتانسیل نیروهای داخل حوزه‌ها این وظایف را هرچه بهتر عملیاتی کرد.
محمدرضا کدخدازاده از  انتقال 41 پروژه از ستاد وزارتخانه به شرکت ساخت وتوسعه خبر داد و افزود: در برنامه‌ ریزی سال 1396، 7 هزار و 263 کیلومتر راه با اعتبار 5 هزار و 72 میلیارد ریال در قالب 41 پروژه به شرکت ساخت محول شد، در حالی که اعتبار پروژه‌های تکلیفی این معاونت  در سال 96، 10 درصد نسبت به سال گذشته نیز کاهش یافته است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها در گزارشی اهداف تعیین شده در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را بیان و عنوان کرد: 824 کیلومتر راه و بزرگراه در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شده است که 576 کیلومتر آن معادل 70 درصد تا کنون محقق شده است.
کدخدا زاده همچنین در تشریح برنامه‌های سال 1396 اظهار داشت: در برنامه‌های تعیین شده سالجاری بهره‌برداری از 920 کیلومتر راه و بزرگراه تعریف شده است که از این میزان 807 کیلومتر آن پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است که شامل 685 کیلومتر بزرگراه، 122 کیلومتر راه اصلی با اعتبار مورد نیاز 17 هزار و 640 کیلومتر است.
در ادامه این جلسه معاون ساخت وتوسعه راه‌‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها نیز  نقش حوزه‌ها را با در نظرگرفتن وظایف جدید بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به تاکید دولت بر گسترش خطوط ریلی، برنامه‌ریزی شده است تا در سالجاری 5 مرکز استان به شبکه ریلی متصل شوند و برای رسیدن به این هدف همکاری و تعامل صمیمیانه حوزه‌های راهسازی نقش اساسی ایفا می‌کند.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سخنران بعدی این جلسه بود که ضمن ارایه گزارشی از اعتبارات مصوب شده و تخصیص یافته در سال گذشته گفت:  در سال 1395، 15 هزار و 252 میلیارد ریال اعتبار برای این معاونت ساخت و توسعه راه‌ها به تصویب رسید که 946 میلیارد ریال آن معادل 6 درصد محقق شده است.
در پایان این جلسه مشکلات و مسایل مختلف از سوی مدیران حوزه‌های طرح‌های شرکت ساخت مطرح شد که اسماعیل مقصودی معاون توسعه مدیریت و منابع از رسیدگی سریع به این مشکلات و حل آنها در آینده ای نزدیک خبر داد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813


.