زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1396/1/23 چهارشنبهبا افتتاح بخش دیگری از پروژه‌های زیرساختی در استان مازندران
گره ترافیکی دیگری از شمال کشور گشوده شد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حاشیه سفرهای استانی رییس جمهور و با حضور وزیر راه و شهرسازی بخشی از باند دوم بزرگراه پل‌سفید-قائم‌شهر و پل و تونل‌های ارتباطی محور نوشهر- چالوس در استان مازندران به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت:‌ بهره‌برداری از باند دوم بزرگراه پل سفید- قائم‌شهر به طول 40 کیلومتر موجب افزایش ظرفیت ترافیک، کاهش زمان سفر به میزان 36 دقیقه به ویژه در ایام تعطیلات و صرفه‌جویی در مصرف سوخت به میزان 1میلیون و 500 هزار لیتر در سال می‌شود.
وی ضمن اشاره به واقع شدن این محور در کریدور شمال- جنوب عنوان کرد: این کریدور مناسب‌ترین مسیر ارتباطی بین استان‌های تهران، سمنان، مازندران و گلستان است که کلیه بار ترانزیتی استان‌های مزبور به ویژه از منطقه اقتصادی بندر امیرآباد از این کریدور به مناطق مرکزی و جنوبی کشور حمل‌می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی حجم بالای ترافیک در این مسیر را موجب صعوبت اجرای عملیات در این منطقه  دانست و اظهار داشت: علاوه بر ترافیک مسیر، عملیات اجرایی در مناطق کوهستانی و احداث 1/5 کیلومتر تونل، دیوار سازی حجیم و مجاورت با رودخانه تلار از دیگر مواردی است که اجرای این پروژه را با سختی رو‌به‌رو کرد.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه همچنین در خصوص ساماندهی اتصال کمربندی چالوس- نوشهر  گفت: طرح اتصال کمربندی چالوس به کمربندی نوشهر به منظور تامین ارتباط مناسب شرق و غرب استان مازندران و اتصال آنها به آزادراه تهران- شمال احداث شده است.
وی افزود: با در نظر گرفتن ترافیک سنگین بین استان‌های تهران و مازندران از محور کرج- چالوس و بهره‌برداری از منطقه چهار آزادراه تهران- شمال این طرح موجب کاهش زمان سفر به شمال کشور و رفع گره ترافیکی در پل رودخانه چالوس می‌شود.
 خادمی خاطر نشان کرد: ‌این طرح شامل یک دستگاه تونل به طول 530 متر در کنارگذر نوشهر- چالوس، یک دستگاه پل در مسیر باند شمالی کنارگذر بر روی رودخانه چالوس و در مجاورت پل قدیم به طول 430 متر، تقاطع غیرهمسطح حدفاصل تونل و کمربندی نوشهر و تقاطع غیرهمسطح ابتدای کمربندی نوشهر است که در این محدوده به بهره‌برداری رسیدند.
سفرهای استانی رئیس جمهور
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813


.