زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1396/1/19 شنبهبا حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت:
افتتاح و آغاز پروژه های زیرساختی حمل و نقل در آذربایجان شرقی
با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان آذربایجان شرقی باند دوم بزرگراه سراب- بستان‌آباد افتتاح و عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن میانه- تبریز و عملیات اجرایی آزادراه تبریز- مرند- بازرگان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان آذربایجان شرقی بخشی از پروژه‌های زیرساختی این استان افتتاح و عملیات اجرایی چند پروژه نیز آغاز شد.
عباس آخوندی در افتتاح قطعه یک محور سراب- بستان‌آباد گفت: بسیار خوشبختم بزرگراه سراب به بستان‌آباد که جزو آرزوهای دیرینه مردم منطقه بود به طول ۴۳ کیلومتر افتتاح شد که ۲۱ کیلومتر آن باقیمانده است و در تلاش هستیم تا در اوایل سال ۹۷ این محور را به بهره برداری کامل برسانیم.
وی با اشاره به اینکه طول بزرگراه سراب-بستان آباد ۶۴ کیلومتر است افزود:‌ با توجه به اینکه محور سراب-بستان آباد ترافیک بسیار زیادی دارد و همچنین این منطقه از ظرفیت‌های معدنی بسیار خوبی برخوردار است، ردیف‌هایی که در بودجه برای بحث تکمیل راه‌آهن بستان آباد به سراب پیش بینی شده از تخصیص‌های مناسبی برخوردار است که مطالعاتش در دست انجام است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم بتوانیم مطالعات این پروژه را هرچه سریعتر به سرانجام برسانیم و مناقصاتش را برگزار کنیم تا بتوانیم بحث راه‌آهن این منطقه را در آینده نزدیک شروع کنیم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: خوشبختانه پیرامون سراب دارای معادن بزرگی است که هم از جهت مسافر و هم از جهت بار ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه صنعت ریل در این منطقه وجود دارد و یکی از اتصالات خوب ریلی به سمت تبریز می تواند ادامه همین مسیر باشد.

وزیر راه و شهرسازی  همچنین در حاشیه عملیات آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن میانه-تبریز از کاهش ۱۱۴ کیلومتری مسیر تهران - تبریز با احداث محور ریلی جدید میانه - تبریز خبر داد و گفت: این بهره برداری باعث می‌شود مسیر ۷۱۴ کیلومتری ریلی تهران تبریز به ۶۰۰ کیلومتر برسد.

آخوندی ادامه داد: این مسیر موجب می‌شود هم مسیر کوتاه شود و هم سرعت حرکت به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت ارتقا یابد. به همین خاطر این پروژه ریلی، پروژه بسیار مهمی است که می‌تواند در جهت توسعه و آبادانی شهرستان‌های استان و همچنین ایران مؤثر باشد

وزیر راه و شهرسازی همچنین از بهره برداری فاز یک ایستگاه راه‌آهن میانه- بستان‌آباد در هفته دولت سالجاری خبر داد و گفت: همزمان با این ریل‌گذاری، عملیات احداث ایستگاه‌های راه‌آهن ترکمنچای، بستان‌آباد و تیکمه داش آغاز شده است و امیدواریم عملیات ریل‌گذاری ایستگاه بستان‌آباد را هم به صورت تکمیلی داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص آغاز عملیات اجرایی آزادراه تبریز -مرند- بازرگان عنوان کرد: این آزادراه از اصلی‌ترین محورهای توسعه آذربایجان  است  و مدت‌ها بود که در پی تسریع پروژه فوق بودیم اما به دلیل مشکلاتی که با سرمایه‌گذار به وجود آمد انجام پروژه متوقف شد لذا مجبور شدیم فراخوان مجدد داده و سرمایه‌گذار جدید مستقر کنیم و بعد انجام عملیات اجرایی را آغاز کردیم.

وی افزود:‌ آزاد راه تبریز- مرند بخشی از آزاد راه سراسری تهران - بازرگان است که در قالب جاده ابریشم و برای افزایش ظرفیت یکی از محورهای پرتردد سفرها ی تجاری و تفریحی منطقه احداث می شود.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813


.