زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1396/1/19 شنبهریل گذاری راه آهن نقده ارومیه آغاز شد
سوت قطار تا پایان بهار در ارومیه شنیده می شود
صبح امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی ریل‌گذاری راه آهن نقده-ارومیه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت  توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در حاشیه ریل‌گذاری راه آهن نقده-ارومیه در جمع خبرنگاران گفت: راه‌آهن مراغه-ارومیه به طول 180 کیلومتر  در دست احداث است که 108 کیلومتر آن ریل گذاری شده و 75 کیلومتر آن در حال زیرسازی است که امروز شاهد آغاز عملیات ریل گذاری در آن از نقده تا ارومیه هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به سرعت و میزان عملیات اجرایی انجام شده تا پایان بهار شاهد افتتاح راه آهن مراغه-ارومیه به صورت رسمی خواهیم بود.
خادمی از پیش بینی 600 هزار تا یک میلیون نفر مسافر و 4 تا 6 میلیون تن بار در سال در این خط ریلی خبر داد و گفت: قطعا جابجایی این حجم بار  و مسافر علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلاینده های زیرست محیطی در افزایش ایمنی سفر و کاهش تصادفات رانندگی در این مسیر نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه ادامه داد: سرعت طراحی شده این خط ریلی برای مسافری 160 کیلومتر در ساعت و برای باری 120 کیلومتر بر ساعت طراحی شده است که به بره برداری از آن 5 مرکز استان به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.
خادمی یادآور شد: خط ریلی مراغه-ارومیه دارای 5 ایستگاه اصلی و 3 ایستگاه فرعی است که ایستگاه های مهاباد و میاندوآب در میان آنها در دست بهره برداری است. ساخت ایستگاه نقده در حال اتمام است و ایستگاه ارومیه بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813


.