زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1395/12/4 چهارشنبه
پیام معاون وزیر راه وشهرسازی به مناسبت روز ملی مهندسی
معاون وزیر راه و شهرسازی در پیامی به مناسبت روز ملی مهندسی آورده است: این روز، روز تجلیل از استعداد، خرد، توان و اراده منحصر بفرد ایران و ایرانی، روز پاسداشت خلاقیت، ابتکار، نوآوری و ابداع در عرصه اندیشه و عمل و روز گرامیداشت پیشگامان پیشرفت و سازندگی کشور است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی پیامی به مناسبت پنجم اسفندماه روز ملی مهندسی نوشته که متن آن به شرح زیر است:
"ایرانیان از دیرباز به دلیل ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی خویش ارتباطات گسترده‌ای با همسایگان، اقوام و ملل دیگر داشته و دارند.
 از این رو در پی فرآیند تبادل علم و فرهنگ توانستند جایگاهی رفیع در علوم و فنونی همچون ادبیات، هنر، نجوم، معماری، موسیقی، طب، حساب، هندسه، کیمیا و علوم فلسفی کسب کنند و آثاری باشکوه و فاخر در این علوم از خود به یادگار گذارند. ایجاد بناهای فاخر باستانی، پل‌ها، سدها، عمارت‌ها، تأسیس مراکز علمی همچون جندی شاپور، احداث ‌راه‌‌های مواصلاتی همچون راه ابریشم، راه هند و سند، تألیف هزاران اثر معتبر در زمینه‌های مختلف و همچنین تلألو نام‌هایی در بلندای آسمان علم و دانش جهان همچون احمد بن عبدالله مروزی، ابوالعباس فضل بن خاتم نیریزی، محمد بن عباس ابوالوفا بوزجانی خراسانی، ابوسعید سجزی، ابوریحان بیرونی،‌ ابوعلی سینا، ابوعبید جوزجانی، ابوالفتح عمربن ابراهیم خیام نیشابوری و خواجه نصیرالدین طوسی مصداق این مدعاست.
پنجم اسفندماه، خجسته زاد روز دانشمند بزرگ ایرانی و مهندس برجسته تاریخ علم این سرزمین، خواجه نصیرالدین طوسی که روز ملی مهندس نامگذاری شده است،‌‌ زیباترین زمانی است برای تجلیل و بزرگداشت مفاخر و مشاهیر ایران زمین و هر آنکه پای در راه این بزرگان نهاده و همت خویش را صرف عمران و آبادانی این سرزمین کهن می‌نماید.
پنجم اسفند ماه روز تجلیل از مهندسانی است که سرمایه تخصصی ایران اسلامی‌اند و قادرند با بهره‌مندی از قدرت تجزیه و تحلیل و نوآوری در عرصه‌های علمی جامعه را در رسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار یاری کنند.
روز مهندس روز تجلیل از استعداد، خرد، توان و اراده منحصر بفرد ایران و ایرانی، روز پاسداشت خلاقیت، ابتکار، نوآوری و ابداع در عرصه اندیشه و عمل و روز گرامیداشت پیشگامان پیشرفت و سازندگی کشور است.
شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افتخار دارد بعنوان یک مجموعه مهندسی و تخصصی در سال 1395 علیرغم مشکلات اقتصادی با تکیه بر دانش و تخصص مهندسان متعهد خویش و همراهی و همدلی بخش خصوصی با تلاشی مضاعف هزاران کیلومتر انواع زیرساخت‌های حمل و نقل به هموطنان عزیز تقدیم نماید.
اینجانب ضمن تبریک روز ملی مهندسی به کلیه مهندسان و همکاران سخت کوش و پرتلاش خود در بخش‌های مختلف شرکت و تشکر از زحمات شبانه‌روزی این عزیزان، آرزوی توفیق خدمت بیش از پیش به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای جامعه مهندسی کشور مسألت دارم. "                                                                                         
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813


.