زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1395/12/17 سه شنبهمعاون وزیر راه وشهرسازی:
برای تحقق برنامه 1404 سالانه به 40 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای دستیابی به برنامه‌های افق چشم انداز 1404 در زیربناهای حمل و نقل بایست سالانه با 40 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، آزادراه‌ها به 6 هزار کیلومتر، راه‌آهن به 25 هزار کیلومتر و بزرگراه‌ها به 25 هزار کیلومتر برسد که با منابع دولتی امکان‌پذیر نیست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور،   صبح امروز جلسه هم‌اندیشی مدیران شرکت با حضور  معاون وزیر راه و شهرسازی، معاونان، مدیران کل و روسای حوزه‌های نظارت و کنترل پروژه‌های سراسر کشور برگزار شد.
خیر اله خادمی با تاکید با اهمیت وظایف شرکت به عنوان بزرگترین شرکت متولی احداث زیرساخت‌های حمل و نقل اظهار داشت: در حال حاضر 70 درصد  توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور و حدود 60 درصد اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در اختیار این شرکت است  و این موضوع نشان دهنده وظیفه خطیر ما در این راه است.
وی افزود: توسعه شبکه حمل و نقل یکی از شاخص‌های اساسی توسعه یافتگی کشورها محسوب می‌شود  و سرمایه‌گذاری امروز در راه‌ها تولید ثروت ملی در آینده است و کشور را در حوزه توسعه ترانزیت، گردشگری، تولید ناخالص ملی، ایجاد اشتغال زودبازده  و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی پیشرو خواهد کرد..
 خادمی خاطرنشان کرد: برای دستیابی به برنامه‌های افق چشم انداز 1404 کشور در توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بایستی سالانه 40 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شود  و آزادراه‌ها به 6 هزار کیلومتر، راه‌آهن به 25 هزار کیلومتر و بزرگراه‌ها به 25 هزار کیلومتر برسد که با منابع دولتی امکان‌پذیر نیست.
 وی با تاکید بر اهمیت توسعه شبکه حمل و نقل عنوان کرد: 5 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای این منظور در سالجاری ابلاغ شده است که 300 میلیارد تومان نقدی، یک هزار و 250 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و 2 هزار و 2500 میلیارد تومان اوراق مشارکت است و با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده و اولویت بندی، پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسانیم.
 معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش حیاتی حوزه های نظارت و کنترل پروژهای استان‌ها گفت: با توجه به اینکه حوزه ها درخط مقدم جبهه های راهسازی قرار دارند بایست در تمامی مراحل اجرای پروژه ها از مطالعات تا اجرا حضوری فعال داشته باشند و همه‌ی امور از کانال آنها عبور کند و به این منظور شرح وظایف روسای حوزه‌ها تدوین شده و به آنان ابلاغ می‌شود که مسئولیت آنان را در سه حوزه راه، راه‌آهن و آزادراه به ویژه در استان‌هایی که پروژه‌های بیشتری در آنها فعال است سنگین‌تر می‌شود.
در این جلسه معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها ضمن درخواست همکاری مسنجم‌تر حوزه‌ها و مجریان عنوان کرد: حدود 80 آزادراه جدید به طول 5 هزار کیلومتر در برنامه‌ی پنج سال آینده در دستور اجرا قرار دارد و  این معاونت با استفاده از ظرفیت‌ها و مطالعات صورت گرفته در بزرگراه و راه‌هایی که قابلیت تبدیل شدن به آزادراه را دارد با حوزه‌ها همکاری بیشتری خواهد کرد.
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها نیز در این جلسه تفویض اختیار به حوزه‌ها را از اقدامات مهم در راستای توانمند سازی آنان دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم بازتعریف جدید از وظایف حوزه‌‌ها ما را در مسئولیت سنگین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و اتصال پنج مرکز استان به شبکه ریلی و 800 کیلومتر شبکه ریلی تا پایان بهار 96 یاری کند.
ذاکری استفاده از توان مدیران برای حل مشکلات جاری، بهره‌مندی از مشاورین در نظارت و اجرا  و سیستمی کردن فعالیت‌ها را در حل مشکلات مهم ارزیابی کرد.
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها  نیز ضمن حیاتی دانستن نقش حوزه های نظارت و کنترل پروژه های استان‌ها بر پررنگتر شدن فعالیت آنها در اجرای پروژه ها تاکید کرد و ادامه داد: حوزه ها بایست در اجرای یک پروژه از ابتدا تا انتها و در بخش‌هایی مانند مطالعات، تصویب مطالعات، اجرا، کنترل کیفی، رسیدگی به صورت وضعیت ها، رسیدگی به کارکرد مهندسین مشاور و ... حضوری فعال و چشمگیر داشته باشند.
کدخدازاده خواستار تعامل هرچه بیشتر حوزه‌ها با ادارات کل حمل و نقل استان و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی نیز یکپارچه‌سازی نرم‌افزارها، ساماندهی پرداختی‌های پرسنل، تامین نیروهای متخصص در حوزه‌هایی که اعلام نیاز کنند و ... را از برنامه‌های انجام شده در این معاونت ذکر کرد.
 در پایان این جلسه روسای حوزه‌ها به بیان مشکلات موجود و ارایه راه حل‌های پیشنهادی پرداختند و احکام جدید آنها از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی به آنان ابلاغ شد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813


.