زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
شرح پروژه:
  • شهرستان سبزوار یکی از مراکز عمده جمعیتی و باری استان خراسان رضوی می‌باشد. راه آهن اتصالی سبزوار به شبکه ریلی کشور از ایستگاه سلطان آباد منشعب و به شهر سبزوار متصل می‌شود. طول این مسیر در حدود 45 کیلومتر می‌باشد.
شرح مسیر:

شهرستان سبزوار یکی از مراکز عمده جمعیتی و باری استان خراسان رضوی می‌باشد. با توجه به علاقه مسئولین این شهرستان جهت اتصال به شبکه ریلی کشور، در سال 1385 با توجه به پیگیری مسئولان شهرستان سبزوار، مطالعات توجیهی احداث آن توسط مهندسین مشاور انجام شده و نتایج نشانگر آنست که بعلت شرایط مناسب توپوگرافی منطقه، طول کم مسیر و تاثیر آن بر افزایش ترابری در طول محور تهران- مشهد، احداث این محور دارای توجیه اقتصادی     می باشد.

 راه آهن اتصالی سبزوار به شبکه ریلی کشور از ایستگاه سلطان آباد منشعب و به شهر سبزوار متصل می‌شود. طول این مسیر در حدود 45 کیلومتر می‌باشد.

در طول مسیر ایستگاه بین راهی دیده نشده و فقط ایستگاه سلطان‌آباد جهت آماده‌سازی اتصال خط جدید تغییراتی خواهد داشت و همچنین ایستگاه سبزوار نیز یک ایستگاه تشکیلاتی می‌باشد که در آینده جهت اتصال مسیر خلیل آباد - کاشمر - سبزوار طراحی می‌گردد؛ لیکن در حال حاضر این مسیر تنها جهت اتصال شهر سبزوار به شبکه ریلی احداث خواهد شد.

این محور در سال 1389 مجوز اجرا را دریافت و در بودجه سال 1390، ردیف اعتباری به شماره 40701063 به خود اختصاص داد.

نقشه و نمودار:


پیشرفت مسیر:

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
.