شماره: 4650
1401/04/12
افتتاح بخش ديگري از بزرگراه كوار- فيروزآباد
معاون ساخت وتوسعه راه ها: تسهيل سفر از مركز كشور به عسلويه
معاون ساخت وتوسعه راه ها: تسهيل سفر از مركز كشور به عسلويه

معاون ساخت وتوسعه راه ها: عصر امروز بخش تكميلي قطعات يك و دو بزرگراه كوار- فيروزآباد در استان فارس به عنوان قسمتي از محور سراسري عسلويه به بهره برداري رسيد و بدين ترتيب گلوگاه اصلي ترافيك محور در تنگه زنجيران رفع شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و اطلاع رساني شركت مادر تخصصي ساخت وتوسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، محمدرضا كدخدازاده از افتتاح 6.5 كيلومتر باقيمانده از قطعات يك و دو بزرگراه كوار فيروزآباد خبر داد و گفت:‌ استان فارس حلقه ارتباطي مركز به بنادر جنوبي كشور است و در راستاي افزايش ايمني و ساماندهي ترافيك در اين مسير آخرين بخش از قطعات يك و دو بزرگراه كوار- فيروزآباد به عنوان قسمتي از محور سراسري شیراز - عسلويه به بهره برداري رسيد.

‌ وی حذف گلوگاه اصلی ترافیک بزرگراه کوار- فیروزآباد در تنگه زنجیران را یکی از مهمترین اهداف این پروژه اعلام کرد و گفت:‌ بهره برداری از کل این محور موجب اتصال بزرگراهی صنایع منطقه عسلویه تا فراشبند به شمال استان فارس و مرکز ایران می شود و با توجه به وجود جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری در این قسمت از کشور، رونق اقتصادی منطقه را نیز به همراه دارد..

كدخدازاده همچنين با اشاره به افتتاح 30 كيلومتر از بزرگراه كوار- فيروزآباد در سنوات گذشته اظهار داشت: اين پروژه با مشاركت وزارت راه وشهرسازي و وزارت نفت در منطقه پارس جنوبي در حال اجرا است و ارزش روز اين بخش كه امروز به بهره برداري رسيد 210 ميليارد تومان است.

وي ادامه داد: بهره برداري از اين بخش باقيمانده قطعات يك و دو محور با توجه به توپوگرافي خاص منطقه و دره طولاني، عميق و با عرض كم، صخره هاي بلند با شيب نسبتا زياد در اين محدوده علاوه بر افزايش ايمني، ترافيك منطقه را نيز ساماندهي مي كند.

معاون ساخت وتوسعه راه ها حجم عمليات خاكي اين پروژه را 782 هزار متر مكعب اعلام كرد و ادامه داد: 27 هزار تن بتن ريزي، 29 هزار تن آسفالت، 26 هزار مترمكعب اساس و زيراساس از جمله عمليات صور ت گرفته در اين بخش از بزرگراه است.

حق انتشار محفوظ است ©