شماره: 4644
1401/03/19
با حضور وزير کشور صورت گرفت
آغاز عمليات اجرايي ايستگاه راه آهن شهركرد
آغاز عمليات اجرايي ايستگاه راه آهن شهركرد

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها خبر داد: ظهر امروز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن شهرکرد به عنوان بخشی از طرح ملی راه‌آهن شهرکرد-اصفهان با اعتباری بالغ بر 120 ميليارد تومان با حضور وزیر کشور آغاز شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و اطلاع رساني شركت مادر تخصصي ساخت وتوسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، ظهر امروز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن شهرکرد به عنوان بخشی از طرح ملی راه‌آهن شهرکرد-اصفهان آغاز شد.
عباس خطیبی گفت: این خط ریلی با هدف اتصال مركز استان چهارمحال و بختياري به شبكه سراسري ريلي احداث مي شود و با سرعت گرفتن اجراي اين پروژه، عمليات اجرايي مهم ترين قسمت ساختماني آن به عنوان ايستگاه شهركرد امروز آغاز شد.
وي بيان كرد: سفر به شهركرد با توجه موقعیت جغرافیایی منطقه، سردسير و برف گير بودن شهركرد به ويژه از طريق جاده اي و هوايي در بيشتر اوقات سال با محدوديت همراه است و جا به جايي ريلي يكي از ايمن ترين و مناسب ترين روش هاي سفر به اين محدوده محسوب مي شود.
خطیبی ادامه داد: مقرر است ايستگاه راه آهن شهركرد در مدت ۲۴ ماه در مساحت ۲۱ هکتار و زیربنای ساختمان اصلی 3 هزار و ۱۰۰ متر مربع و با ظرفیت‌های ویژه احداث شود.
وي اعلام كرد:‌ برآورد می‌شود در سال نخست بهره‌برداری از این مسیر ریلی، ۷۰۰ هزار نفر مسافر و بيش از ۳ میلیون تن بار از طریق اين شبکه ریلی جابه‌جا شود.
مديرعامل شركت ساخت وتوسعه در خصوص راه آهن شهركرد- مباركه بيان داشت: این مسیر ریلی در قالب ۴ قطعه با طول ۹۰ کیلومتر در دو استان اصفهان و چهارمحال و بختياري اجرا مي شود که ایستگاه حسن‌آباد شهر مبارکه مبدا و ایستگاه شهرکرد در شمال شرقی این شهر مقصد است.
خطیبی اتصال مركز استان چهارمحال و  بختياري به شبكه ريلي كشور را يكي از مهمترين مزاياي اين خط آهن دانست و گفت:‌ دسترسي مركز استان به ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری، اتصال صنایع بزرگ منطقه سفیددشت به ظرفیت ‌های ریلی، کاهش ترافیک بین استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان، محرومیت‌زدایی و رویکرد توسعه متوازن در استان‌های مرکزی کشور و تکمیل کریدور ریلی اصفهان- اهواز از ديگر  مزاياي بهره برداري از راه آهن مباركه- سفيد دشت است.
حق انتشار محفوظ است ©