شماره: 4643
1401/03/19
معاون وزیر راه و شهرسازی:
تکمیل محورهای مواصلاتی استان مرکزی از اولویت های اصلی است
تکمیل محورهای مواصلاتی استان مرکزی از اولویت های اصلی است

معاون وزير راه و شهرسازي در بازديد از پروژه هاي استان مركزي گفت: در راستاي تكميل زيرساخت هاي حمل و نقل استان مركزي بخش هايي از محور ازنا- شازند و توره- بروجرد در سالجاري تكميل و آماده بهره برداري مي شود.

به گزارش مديريت ارتباطات و اطلاع رساني شركت مادر تخصصي ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، خيراله خادمي صبح امروز در سفر به استان مركزي از زيرساخت هاي حمل و نقل اين استان بازديد كرد و اظهار داشت: تکمیل زیرساخت های حمل و نقل استان مرکزی با توجه به صنعتی بودن این استان و قرار گرفتن در کریدور شمال- جنوب از نظر ترانزیت کالا و مسافر اهمیت بالایی دارد.

وي در بازدید از محور ازنا- شازند گفت: این محور به طول ۷۰ کیلومتر شهرستان ازنا را به شازند در استان مرکزی متصل می‌کند که حدود 40 کیلومتر از این محور دراستان مرکزی و حدود 30 کیلومتر دیگر در محدوده‌ی راه‌های حوزه استحفاظی استان لرستان قرار دارد.

معاون وزير راه و شهرسازي از تكميل عمليات آسفالت در 8 كيلومتر از اين محور خبر داد و افزود: كيلومتر 2 تا 12 اين پروژه اولويت اجرايي در نظر گرفته شده است كه با پيشرفت فيزيكي 80 درصد در حال اجرا است و تمام تلاش ما اين است تا 10 كيلومتر از اين محور تا پايان سال تكميل و آماده بهره برداري شود.

خادمي ادامه داد: بهره برداري از اين محور علاوه بر تكميل بخش هاي مهمي از كريدور شمال- جنوب كشور موجب اتصال روستاها و زمين هاي كشاورزي فراوان مسير به محورهاي مواصلاتي استان مي شود.

 

چهارخطه شدن مسير تهران تا بندر امام خميني با تكميل محور توره - بروجرد

معاون وزير راه و شهرسازي بازديد از محور توره- بروجرد را بخش ديگري از برنامه هاي اين سفر اعلام كرد و گفت: اين محور یکی مسيرهاي مواصلاتی مهم مرکز کشور به سمت بندر امام خمینی و  استان خوزستان است و با تكميل شدن اين بخش از پروژه كل مسير از تهران تا بندر امام خميني به صورت چهارخطه در دسترس هموطنان قرار مي گيرد.

وي طول اين محور را 24 كيلومتر بيان كرد و گفت: پيشرفت فيزيكي اين محور در حال حاضر 45 درصد است و طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته 7.5 كيلومتر از مسير در سالجاري آماده بهره برداري مي شود.

خادمي در خصوص بخش هاي ديگر اين پروژه توضيح داد و بيان داشت: بخش هايي از محور بهره برداري شده، بخشي در مرحله خاكريزي است و انتهاي پروژه نيز آماده شروع عمليات روسازي و آسفالت است.

معاون وزير راه وشهرسازي تاكيد كرد: به منظور تكميل بخش هاي باقيمانده اين پروژه 200 ميليارد تومان اعتبار مورد نياز است.

خادمي از بازديد وزير راه  وشهرسازي از قطعه يك آزادراه اراك- خرم آباد به طول 68 كيلومتر خبر داد و گفت : اين آزادراه به عنوان بخشي از كريدور آزادراهي كشور نقش مهمي در توسعه زيرساخت هاي استان لرستان فراهم مي كند و با اتصال نواحی شمالی کشور به بندر امام خمینی جایگاه ویژه ای در واردات و صادرات و ترانزیت کالا در كشور دارد.

معاون وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: هم اكنون اين بخش از آزادراه در مرحله آزادسازي اراضي مسير پروژه قرار دارد و براي اين منظور به 60 ميليارد تومان اعتبار نياز است.

وي با اشاره به بهره برداري 67 كيلومتر از آزادراه در سال گذشته بيان كرد: هم اكنون اين بخش از آزادراه در مرحله تكميل علايم ايمني است.

خادمي تکمیل این آزادراه را موجب پویایی و پایداری شبکه آزادراهی کشور معرفی کرد و افزود: این آزادراه اتصال بین آزادراه اراک- سلفچگان- ساوه و خرم آباد - پل زال را  برقرار می کند و در آینده با امتداد آزادراه  به سمت سلفچگان و قم و اتصال به آزادراه حرم تا حرم شبکه گسترده و پیوسته آزادراهی فراهم می شود.

حق انتشار محفوظ است ©