شماره: 4586
1400/10/09
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از آزادراه قم- سلفچگان- راهجرد:
تکمیل کریدور آزادراهی پایتخت به بندر امام خمینی
تکمیل کریدور آزادراهی پایتخت به بندر امام خمینی

معاون وزیر راه و شهرسازی از بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزادراه قم- سلفچگان- راهجرد خبر داد و گفت: این آزادراه بخشی از کریدور آزادراهی پایتخت تا بندر امام خمینی در استان خوزستان است و در حال حاضر قطعه اول آن به طول 75 کیلومتر حدفاصل قم تا راهجرد با برآورد اعتباری 5 هزار میلیارد تومان در حال عملیات اجرایی است.

به گزارش اداره کل ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، در سفر امروز هیات دولت به استان قم، وزیر راه و شهرسازی از آزادراه قم - سلفچگان - راهجرد بازدید کرد.

خیراله خادمی در خصوص اهمیت این آزادراه گفت: با توجه به موقعیت استان قم در مسیر شمال به جنوب و شرق به غرب کشور و قرار گرفتن استان قم در مسیر راه‌های مواصلاتی 17 استان احداث این آزادراه یکی از راهکارهای مهم در حذف گلوگاه‌های ترافیکی منطقه محسوب می‌شود.

وی افزود: احداث این آزادراه با توجه به تعدد راه‌های ورودی و خروجی به شهر قم، کمک فراوانی به توزیع ترافیک عبوری، بدون ورود به محدوده شهری قم کرده و در نتیجه موجب افزایش سرعت و ایمنی تردد وسایل نقلیه و کاهش ترافیک در معابر شهر قم می‌شود.

خادمی با تاکید بر اهمیت تکمیل این آزادراه در کریدور آزادراهی تهران - بندر امام خمینی گفت: این کریدور یکی از شبکه های ارتباطی مهم و اقتصادی کشور است و تکمیل هر بخش از آن گامی مهم به سوی توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: قطعه اول این آزادراه به طول 75 کیلومتر حدفاصل قم تا راهجرد در حال تکمیل عملیات اجرایی است.

وی اظهار داشت: برآورد ریالی قطعه اول این پروژه به طول 75 کیلومتر حدود 5 هزار میلیارد تومان است که با مشارکت بخش خصوصی به میزان 50 درصد و مشارکت 50 درصدی دولت در حال احداث است.

خادمی در تشریح این پروژه اعلام کرد: این آزادراه دارای 48 دستگاه پل بزرگ و10 دستگاه تقاطع غیرعمسطح است و روسازی آن از نوع بتنی خواهد بود.

حق انتشار محفوظ است ©