شماره: 4558
1400/07/14
معاون وزير راه و شهرسازي خبر داد:
بهره برداري از مسير جايگزين ارتباطي ايران به ارمنستان و رفع مشکل عبور وسایط نقلیه ترانزیتی
بهره برداري از مسير جايگزين ارتباطي ايران به ارمنستان و رفع مشکل عبور وسایط نقلیه ترانزیتی

معاون وزير راه و شهرسازي در سفر به ارمنستان گفت: به منظور تسهيل تردد در كريدور شمال- جنوب و عبور وسايل نقليه ترانزیتی در آينده نزديك مسيری جايگزين به بهره برداري می رسد و پيشنهاد تكميل بخش جنوبي اين كريدور با استفاده از توان فني و اجرايي مهندسين ايراني مورد استقبال قرار گرفت و در حال بررسي است.

به گزارش روابط عمومي شركت مادر تخصصي ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، خيراله خادمي به همراه يك تيم فني و مهندسي به منظور مشارکت در تکمیل جاده تاتو به عنوان مسیر مستقیم ایران به ارمنستان به اين كشور سفر كرد و از تكميل راه هاي ارتباطي ايران در كريدور شمال- جنوب در نشست هاي تخصصي با وزیر و معاونین زیرساخت های اين كشور خبر داد.
 معاون وزير راه و شهرسازي هدف از اين سفر را تحکیم روابط و همکاری در توسعه زیرساخت های حمل و نقل دو کشور دانست و گفت:‌ با توجه به مشکلات پیش آمده برای تردد وسائط نقلیه ترانزیتی در این محور ساخت مسیر جایگزین در کریدور شمال- جنوب طي نشست هاي تخصصي با مسئولان اين كشور مورد بحث  و بررسي قرار گرفت.

خادمي بازديد ميداني از محورهاي ارتباطي اين كشور را يكي از برنامه اين سفر اعلام كرد و افزود: طبق برنامه زمان بندي مقرر شد يك مسير جايگزين در آينده نزدیک با تكميل روسازي مورد بهره برداري قرار گيرد و رفع گردنه ها و نقاط حادثه خيز در اين محور نيز همزمان پيگيري و اجرا شود.
وي حفظ و بهره برداری از كريدور شمال- جنوب را براي ارتباط ايران با كشورهاي ارمنستان، گرجستان و قفقاز مهم دانست و اظهار داشت: هم زمان با بهره برداري از محور جايگزين طراحي جديد مسير گوريس- قاپان به عنوان محور اصلي بررسي و اجرايي مي شود.

معاون وزير راه  وشهرسازي تكميل كريدور شمال- جنوب را از ديگر دستاوردهاي اين سفر اعلام كرد و گفت: ‌احداث بخش جنوبي اين كريدور از سوي ايران پيشنهاد و مورد استقبال قرار گرفت و از آنجا كه بخش شمالي آن از ايروان به سمت گرجستان از سوي كشور ارمنستان احداث شده است ساخت بخش جنوبي با استفاده از توان فني و مهندسي ايراني مي تواند اقدام مهمي در تكميل اين كريدور و بهره مندي از مزاياي اقتصادي آن  براي ايران را به همراه داشته باشد.

حق انتشار محفوظ است ©