شماره: 4555
1400/07/12
معاون وزير راه و شهرسازي:
مشارکت ایران و ارمنستان در تكميل مسير ترانزيتي ميان دو كشور
مشارکت ایران و ارمنستان در تكميل مسير ترانزيتي ميان دو كشور

معاون وزیر راه و شهرسازی عصر روز گذشته به منظور مشارکت در تکمیل جاده تاتو به عنوان مسیر مستقیم ایران به کشور ارمنستان و در نتیجه تسهیل تردد در کریدور شمال- جنوب وارد این کشور شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی  به همراه یک هیات فنی و مهندسی برای تصمیم گیری در مشارکت ایران در ساخت جاده تاتو در ارمنستان به این کشور سفر کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اهمیت این مسیر گفت: این سفر به منظور تحکیم روابط و همکاری در توسعه زیرساخت های حمل و نقل دو کشور صورت گرفته است و با توجه به مشکلات پیش آمده برای تردد وسایل نقلیه سنگین در این مسیر ساخت مسیر جایگزین در کریدور شمال- جنوب و حذف کشور ثالث در مسیر ترانزیتی میان این دو کشور از مهمترین اهداف این سفر است.

خادمی با تاکید بر نقش ایران در مسیر ترانزیتی کریدور شمال- جنوب اظهار داشت: ایران می تواند با همکاری با کشور ارمنستان در تکمیل جاده تاتو به راحتی بدون نیاز به عبور از کشور آذربایجان به ارمنستان برسد و از آنجا به اروپا متصل شود.

وی ادامه داد:  تکمیل عملیات اجرایی جاده تاتو که کمتر از 15 کیلومتر آن باقی مانده است نقش مهمی در تسهیل تردد برای ایران در کریدور شمال- جنوب و توسعه همکاری های اقتصادی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بازدید از این مسیر را یکی از مهمترین اهداف این سفر اعلام کرد و افزود: یکی از برنامه های این سفر رایزنی برای ایمن سازی جاده فرعی موجود و تکمیل روسازی آن است تا جاده اصلی طراحی و در مدت زمان کوتاه اجرا شود.

خادمی این مسیر را یکی از خطوط حیاتی برای تجارت و ترانزیت ایران به اروپا و چین دانست و گفت: ایران با اعلام آمادگی برای ساخت و تکمیل هرچه سریع تر مسیر مستقیم ایران به ارمنستان گام مهمی در راستای زنده نگه داشتن این مسیر ترانزیتی برای کشور برداشته است.

 

حق انتشار محفوظ است ©