شماره: 4077
1399/03/24
با حضور معاون رییس جمهور در استان خراسان جنوبی صورت گرفت
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 134 کیلومتر راه و بزرگراه

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها گفت: با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه و در راستای تسهیل ارتباط بنادر جنوبی به شمال شرق کشور به ویژه مرز‌های ایران و کشور افغانستان، 34 کیلومتر راه و بزرگراه به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی 100 کیلومتر راه در استان خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمدرضا کدخدا زاده از افتتاح 34 کیلومتر راه و بزرگراه در استان خراسان جنوبی با حضور معاون رییس جمهور خبر داد و گفت:‌ همزمان با افتتاح راه‌ها عملیات اجرایی 100 کیلومتر مسیر جدید نیز آغاز شد.
وی استان خراسان جنوبی را مهمترین چهار راه ارتباطی فرا منطقه‌ای اعلام کرد و افزود: این اقدام در راستای تسهیل ارتباط بنادر جنوبی به شمال شرق کشور به ویژه مرز ایران و افغانستان صورت گرفت و از آنجا که 80 درصد ترانزیت کالا و مسافر به کشور افغانستان و کشورهای آسیای میانه از راه‌های استان خراسان جنوبی انجام می‌شود نقش مهمی در توسعه اقتصادی منطقه و افزایش ترانزیت بین‌المللی خواهد داشت.
کدخدا زاده در تشریح اهمیت توسعه شبکه‌راه‌های استان خراسان جنوبی ادامه داد: خراسان جنوبی سومین استان از نظر وسعت، ششمین استان از نظر طول شبکه راه‌ها و بیست و ششمین استان کشور از نظر تراکم جمعیتی است و 331 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.
کدخدا زاده افتتاح باند دوم طبس- اصفهان به طول 20 کیلومتر را یکی از این پروژه‌ها معرفی و تصریح کرد: افتتاح باند دوم بیرجند- زاهدان به طول 2 کیلومتر، افتتاح باند دوم بیرجند- قائن به طول 6 کیلومتر و باند دوم طبس- یزد به طول 6 کیلومتر از دیگر پروژه‌هایی هستند که در سفر معاون رییس جمهور به استان خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها همچنین از آغاز عملیات اجرایی 100 کیلومتر راه و بزرگراه در استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: آغاز عملیات اجرایی باند دوم طبس- اصفهان به طول 17 کیلومتر، باند دوم سربیشه- درح- میل 78 به طول 31 کیلومتر، باند دوم بیرجند- نهبندان به طول 28 کیلومتر، باند دوم نهبندان- زابل به طول 24 کیلومتر از دیگر راه‌هایی هستند که عملیات اجرایی آن آغاز شد.
 وی توسعه شبکه راه‌های این استان را موجب ارتقاء مسیر ترانزیتی بندر عباس به افغانستان و کشورهای آسیای میانه  دانست و افزود: ارتقاء ارتباط ریلی، جاده‌ای و هوایی استان از طریق تکمیل کریدورهای منطقه‌ای و ملی و بهره‌مندی روستاهای استان از راه مناسب  از دیگر مزایای تکمیل شبکه حمل و  نقل در استان خراسان جنوبی است.
 
 
حق انتشار محفوظ است ©