شماره: 4076
1399/03/22
بهره‌برداری بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی محور هراز
بهره‌برداری بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی محور هراز

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با حضور وزیر راه وشهرسازی بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی بزرگراه هراز به طول 6 کیلومتر در محدوده وانا، لاسم و پلور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی  صبح امروز از بهره‌برداری 6 کیلومتر دیگر از محور هراز با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: بزرگراه هراز یکی از محور‌های شریانی اتصال پایتخت به شمال کشور و کوتاه‌ترین مسیر تردد میان پایتخت و استان مازندران به ویژه شهر آمل محسوب می‌شود.
وی با اشاره به محدوده افتتاح شده اظهار داشت: این بخش در محدوده وانا، لاسم و پلور واقع شده است که با بهره‌برداری از آن یکی دیگر از گلوگاه‌های ترافیکی محور رفع شد.
خادمی از احداث یک رشته تونل به طول 1740 متر در این 6 کیلومتر خبر داد و گفت: احداث سه دستگاه پل به طول 150 متر شامل یک دستگاه 60 متری و دو دستگاه 45 متری و 3800 متر دیوارسازی در این مناطق صورت گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص ویژگی‌های محدوده بهره‌برداری شده در وانا گفت: یک رشته تونل با احتساب گالری به طول 1740 متر، یک دستگاه پل به طول 60 متر شامل یک دهانه قوسی 45 متری و 200 متر دیوارسازی بخشی از عملیات اجرا شده در این 3 کیلومتر است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه با اشاره به بهره‌برداری 3 کیلومتر دیگر از محور هراز در محدوده لاسم- پلور اظهار داشت: دو دستگاه پل 45 متری دارای سه دهانه 15 متری در این محدوده احداث شده و3600 متر دیوارسازی نیز صورت گرفته است.
خادمی در ادامه اعتبار هزینه شده در این پروژه را 1500 میلیارد ریال اعلام کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی طول بزرگراه هراز را 101 کیلومتر اعلام کرد و افزود: تاکنون 72 کیلومتر از مسیر چهارخطه شده و 29 کیلومتر دیگر نیز در دست اقدام است.
وی با اشاره به توپوگرافی منطقه و کوهستانی بودن مسیر بیان داشت: 19.5 کیلومتر از پروژه را تونل تشکیل می‌دهد که شامل 21 رشته تونل است و تاکنون 9 رشته به طول 8.6 کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است.
خادمی ادامه داد: 33 دستگاه پل به طول3.5 کیلومتر که تاکنون 990 متر آن تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است و ٣٤ کیلومتر دیوارسازی که به طور کامل به اتمام رسیده است بخش دیگری از ابنیه فنی پروژه محسوب می شود.
حق انتشار محفوظ است ©