شماره: 4043
1398/11/01
معاون وزیر راه و شهرسازی:
افتتاح منطقه یک با حضور رییس جمهور در بهمن ماه

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از آزادراه تهران- شمال گفت: منطقه یک که موثرترین بخش این آزادراه در کوتاه کردن مسیر محسوب می‌شود آماده بهره‌برداری در بهمن ماه سالجاری است که با حضور رییس جمهور این مراسم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز به همراه معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس سازمان بنیاد مستضعفان از روند اجرایی منطقه یک آزادراه تهران- شمال بازدید کرد و در این خصوص گفت:‌ با تکمیل اقدامات مربوط به ایمنی طی چند روز آینده با حداکثر دقت و  با هدف افزایش ایمنی در مسیر، منطقه یک این آزادراه در ماه جاری آماده بهره‌برداری می‌شود.
وی از بهره‌برداری این پروژه با حضور رییس جمهور خبر داد و افزود: منطقه یک آزادراه تهران- شمال موثرترین بخش آزادراه است که از نظر  نوع و حجم عملیات صورت گرفته مثال زدنی است و یک ابر پروژه عمرانی در کشور است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار هزینه شده در منطقه یک آزادراه را به ارزش روز بیش از 10 هزار میلیارد تومان معادل یک میلیارد دلار اعلام کرد.
خادمی یادآور شد: این محور 32 کیلومتر است و با توجه به کوهستانی بودن مسیر، آزادراه ترکیبی از پل، تونل و دیوار‌های حایل است به طول 28 کیلومتر است و طولانی ترین تونل های کشور نیز در این منطقه واقع شده که طولانی ترین آن 5 کیلومتر است.
 وی تاکید کرد: منطقه یک تاثیر بسزایی در کاهش طول مسیر دارد و فاصله تهران تا چالوس را 62 کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند و در حالت عادی زمان سفر را 1.5 تا 2 ساعت کاهش می‌دهد.
حق انتشار محفوظ است ©