شماره: 3863
1397/11/29
راه‌آهن قزوین- رشت در ایستگاه پایانی
راه‌آهن قزوین- رشت در ایستگاه پایانی

معاون وزیر راه وشهرسازی در بازدید از اجرای مرحله نهایی راه‌آهن قزوین- رشت پیش از افتتاح گفت: این مسیر ریلی آماده افتتاح است و طی چند روز باقیمانده تا بهره‌برداری مراحل نهایی کار نیز به اتمام می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز در بازدید از اجرای مرحله نهایی پروژه پیش از افتتاح گفت: راه‌آهن قزوین- رشت آماده افتتاح است و طی چند روز باقیمانده تا بهره‌برداری مراحل نهایی کار نیز به اتمام می‌رسد و بدین ترتیب رشت به عنوان چهارمین مرکز استان در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی حوزه حمل و  نقل به شبکه ریلی متصل خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: این مسیر ریلی در کریدور شمال- جنوب واقع شده است که به عنوان یکی از فرصت‌های مهم اقتصادی ایران نه تنها می‌تواند درآمد سرشاری از محل ترانزیت نصیب کشور کند، بلکه جایگاه سیاسی کشور را هم ارتقا خواهد داد.
 خادمی ادامه داد:‌ این خط‌آهن با اتصال به آستارا و از آنجا به کشورهای آذربایجان و روسیه در نهایت به اروپا خواهد رسید.
خادمی افزود: این خط ریلی تاثیر مهمی در شبکه حمل و نقل بین‌المللی دارد و مسیر انتقال بار از هند به اروپا را نصف و هزینه های حمل را نیز  30 درصد کاهش می‌دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی استان گیلان را به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور معرفی و اظهار داشت: با توجه به زیبایی‌های طبیعی مسیر این خط ریلی خود می‌تواند مقصد گردشگری باشد و با در نظر گرفتن شرایط، پیش‌بینی جا‌به‌جایی بار و مسافر بالایی از طریق این خط صورت می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه تاکید کرد: راه‌آهن قزوین-رشت  یک ابر پروژه عمرانی کشور است که به لحاظ طول تونل ها و پل های خاص بزرگترین پروژه ریلی کشور محسوب می شود.
 
حق انتشار محفوظ است ©