شماره: 2672
1392/09/25
سرانجام پایتخت هم صاحب کنارگذر می‌شود
آغاز عملیات اجرایی حلقه مفقوده کریدور غرب به شرق
آغاز عملیات اجرایی حلقه مفقوده کریدور غرب به شرق

معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر جنوبی تهران به طول 156 کیلومتر در سال آینده، گفت: احداث این آزادراه در کاهش ترافیک و آلودگی هوای تهران تاثیر بسزایی داشته و موجب تسهیل در رفت و آمد کریدور غرب به شرق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور دکتر علی نورزاد با اشاره به آغاز عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر جنوبی تهران در سال آینده اظهار داشت: این آزادراه به طول 156 کیلومتر در نقطه‌ای از آزادراه کرج- قزوین در محدوده صنعتی آبیک آغاز و پس از عبور از مناطق نظرآباد، هشتگرد، اشتهارد، آزادراه تهران- ساوه را قطع کرده  و از محدوده  جنوبی فرودگاه امام خمینی می‌گذرد و در محدوده شهرک صنعتی چرمشهر در تلاقی با آزادراه قم- گرمسار پایان می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور عنوان کرد: ساخت این کنارگذر یکی از مهمترین مطالبات پایتخت‌نشینان، رانندگان و مسافران کریدور غرب به شرق بوده است که با توجه به پیچیدگی‌های آن تاکنون محقق نشده بود.

وی در خصوص نقش این آزادراه گفت: احداث این آزادراه نقش موثری در کاهش بار ترافیکی کریدورهای شرقی- غربی خواهد داشت و دسترسی سریع و ایمن استان‌های شمالی و شمال غربی کشور به مرکز، شرق و جنوب کشور را فراهم می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی هدف از احداث این آزادراه را کاهش آلودگی شهر تهران و تسهیل رفت‌ و آمد در قسمت مرکزی پایتخت عنوان کرد و افزود: رفع گره ترافیکی محدوده شهرهای تهران و کرج از مزایای ویژه احداث این آزادراه است.

دکتر نورزاد در پایان گفت: این آزادراه با تعامل مشترک وزارت راه و شهرسازی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در آستانه اجرا قرار گرفته و در حال حاضر در مرحله انتخاب سرمایه‌گذار است. این طرح در لایحه بودجه سال 1393 کل کشور دارای ردیف اجرایی است.

حق انتشار محفوظ است ©