شماره: 1695
1395/08/22
افزایش پیشرفت فیزیکی ماهانه آزادراه اصفهان-شیراز
افزایش پیشرفت فیزیکی ماهانه آزادراه اصفهان-شیراز

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز با سفر به استان فارس با همراهی رئیس کمیسیون عمران، نمایندگان، استاندار و  سایر مسئولان محلی از پروژه های راهسازی این استان بازدید کرد.

سعید محمد زاده در حاشیه بازدید از آزادراه اصفهان-شیراز گفت: این پروژه به طول 210 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی متوسط ماهیانه 2.5 درصد در دو بخش ایزدخواست- سده با پیشرفت فیزیکی 37 درصد و سده-تنگ خیاره با پیشرفت فیزیکی 48 درصد در دست اجرا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از لزوم ارتقای پیشرفت فیزیکی ماهانه پروژه از 2.5 درصد به 3.5 درصد خبر داد و افزود: مشاور مکلف شده است تا ضمن تهیه برنامه زمان بندی دقیق پیشرفت کلیه قطعات پروژه تا زمان بهره‌برداری، برنامه ریزی لازم را برای ارتقا پیشرفت ماهانه پروژه نیز انجام دهد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با تاکید بر تسریع در عملیات اجرایی در این پروژه تعداد نیروی انسانی شاغل در این آزادراه را بیش از دو هزار نفر، تعداد ماشین آلات و تجهیزات را 1200 دستگاه و تعداد جبهه‌های کاری فعال را 178 جبهه اعلام کرد.

وی اظهار داشت: این آزادراه با کاهش 135 کیلومتری مسیر اصفهان-شیراز، کاهش دو ساعته زمان سفر، کاهش مصرف سوخت به میزان 136 میلیون لیتر در سال و کاهش سالانه 180 میلیارد ریال هزینه تصادفات جاده ای یکی از مهمترین پروژه های در دست احداث به شمار می رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انجام روسازی بتنی در 54 کیلومتر از این پروژه برای اولین بار در یک پروژه آزادراهی در کشور در حال انجام است، اظهار داشت: میزان هزینه صرف شده در آزادراه اصفهان-شیراز تا کنون هفت هزار و 768 میلیارد ریال است که با مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری به میزان 50 درصد به اجرا در می‌آید.

محمدزاده همچنین مزایای اجتماعی و اقتصادی بهره برداری از آزادراه اصفهان-شیراز را بر اساس برآوردهای انجام شده کاهش 125هزار و 638 تن آلودگی زیست محیطی، 838 نفر شمار کشته های تصادفات رانندگی، 17 هزار و 532 نفر مجروحان ناشی از تصادف، 9 هزار 991 فقره تصادف، 3 میلیارد لیتر حجم سوخت مصرفی و 103 هزار و 851 میلیارد ریال هزینه های حمل و نقل در طول 15 سال بهره‌برداری عنوان کرد.

حق انتشار محفوظ است ©