ب
ب
معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها:

استفاده از مشاورین ایمنی و معماری در آزادراه جنوبی تهران

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها گفت: سرعت عمل در فعال کردن پروژه‌ و تملک اراضی، صرفه جویی قابل ملاحظه در وقت و هزینه سفر، استفاده از گروه متخصیصن معماری و مشاور ایمنی از ویژگی‌های خاص آزادراه جنوبی تهران است.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها روند احداث آزادراه جنوبی تهران را مثبت ارزیابی کرد وگفت: 143 کیلومتر کارگاه فعال و 40 جبهه کاری نشان دهنده این است که روند احداث این پروژه در شرایط مطلوبی قرار دارد و با توجه به پیشرفت فیزیکی 36 درصدی قطعه چهار حدفاصل آزادراه تهران- قم تا آزاد راه حرم تا حرم در صورت شرایط مساعد آب و هوایی منطقه برای انجام کار، این بخش در بهار سال 1396 به بهره‌برداری می‌رسد.

سید حسین میرشفیع در خصوص اقدامات شاخص در این پروژه توضیح داد: در احداث ابنیه فنی این آزادراه گروه متخصصین معماری در زمینه طراحی پل‌ها و حاشیه راه مشغول به کار هستند و از طرفی سیستم نظام مدیریت و کنترل کیفیت(QAوQC) در این پروژه فعال است.

وی همچنین بکارگیری مشاور ایمنی در این آزادراه را از شروع مرحله مطالعات را مهم دانست و عنوان کرد: رعایت نکات مهم در ایمنی و اصول و قوانینHSE  به ویژه از شروع مطالعات موجب کاهش مخاطرات پروژه می‌شود و صلاحیت مهندسین مشاور بازرسی ایمنی راه مورد تایید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

میرشفیع احداث آزادراه کنارگذر جنوبی تهران را با رعایت شاخص‌های پدافند غیرعامل همسو دانست وگفت: آزاد راه مذکور در زمان بروز حوادث طبیعی و زلزله نقش مهمی در امدادرسانی و پدافند غیرعامل در تهران و پنج استان قزوین، مرکزی، البرز، قم و تهران ایفا می‌کند.

 معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها در خصوص مزایای بهره‌برداری از این پروژه افزود:‌ این آزادراه موجب کاهش 90 دقیقه‌ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و 110 دقیقه‌ای وسایل نقلیه سنگین می‌شود و با صرفه‌جویی 700 میلیون لیتر بنزین و 1600 میلیون لیتر مصرف گازوییل در طول دوره بهره‌برداری و کاهش 5.4 میلیون تن گازهای گلخانه‌ای نقش موثری در صرفه‌جویی در منابع طبیعی و مادی برای کشور دارد.

شناسه مطلب : 3912|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *