ب
ب
معاون رئیس جمهور خبر داد:

تامین اعتبار کامل سهم دولت در آزادراه همت-کرج

معاون رئیس جمهور در بازدید از آزادراه همت-کرج از آمادگی دولت برای تامین اعتبار کامل سهم خود در این پروژه خبر داد و گفت: اراده دولت بر اتمام این پروژه است و امیدواریم با رفع مشکل موجود شاهد بهره‌برداری از این پروژه تا پایان سال جاری باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، صبح دیروز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از پروژه آزادراه همت-کرج بازدید کرد و از نزدیک در روند اجرای پروژه قرار گرفت.

در حاشیه این بازدید نوبخت ضمن عذرخواهی از مردم برای ماندن در ترافیک های طولانی مسیر تهران-کرج بهره برداری از این پروژه را بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: دولت تمام توان خود را برای اتمام این پروژه به کار بسته است و با توجه به گشایش های صورت گرفته اعتبارات این پروژه در طی هفته جاری و هفته آینده پرداخت خواهد شد تا هر چه سریعتر این مسیر به سرانجام برسد.

وی افزود: ما در سال گذشته می‌توانستیم گره ترافیکی موجود در این بخش را رفع کنیم، اما در هر حال مردم انتظار دارند که امسال از این پروژه استفاده کنند.

نوبخت ادامه داد: عبور و مرور ۱۲ استان کشور از طریق استان البرز و شهر کرج انجام می‌شود و همین موضوع این استان را به یک استان استثنایی تبدیل کرده است. از همین رو قرار شد ادامه  بزرگراه همت طی سه فاز به استان البرز منتهی شود تا با ایجاد یک راه جدید در کنار راه قبلی وضعیت ترافیک بهبود یابد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه روند پیشرفت این پروژه طی دو سال گذشته سرعت بیشتری به خود گرفته است، اعلام کرد: خوشبختانه با توجه به دستور رئیس جمهور اعتبار ویژه‌ای برای تسریع بیشتر در پیشرفت پروژه در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه زمانی برای پایان این پروژه اشاره و تصریح کرد: باید به گونه‌ای اقدام کنیم که در ترافیک این مسیر مانند سنوات گذشته دچار مشکل نشویم و این پروژه برای تعطیلات نوروز مورد استفاده قرار گیرد.

او در ادامه به برخی از مشکلات موجود در تکمیل آزادراه همت-کرج اشاره و خاطرنشان کرد: مجتمع آپارتمانی ۷۵ خانواری که در مسیر این راه وجود دارد یکی از مشکلات پیشبرد این پروژه است که با تدابیر اندیشیده شده برای تامین مسکن این خانوارها این مکان تخلیه خواهد شد.

نوبخت جابجایی دکل‌های برقی که در مسیر اتوبان قرار دارد را یکی دیگر از مسائل پیش رو عنوان کرد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده این کار نیز در حال انجام است.

وی در پایان با اشاره به اینکه دولت سهم خود را در تامین مالی این پروژه از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد افزایش داده است، گفت: تا پایان سال جاری و با توجه به رقمی که از گذشته باقی مانده است ۵۰۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق خواهد شد.

شناسه مطلب : 3791|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *